Учора, 21 березня, правління Національного банку України прийняло постанову №102 «Про регулювання грошово-кредитного ринку», якою з 23 березня 2012 року встановлюється облікова ставка у розмірі 7,5% річних, повідомляється на офіційному сайті НБУ.

Крім того, Нацбанк цією постановою встановив з 31 березня 2012 року порядок формування обов'язкових резервів банками України.

Національний банк своєю постановою встановив, що обсяг обов'язкових резервів, який повинен зберігатися щоденно на початок операційного дня на кореспондентському рахунку банку в Національному банку України, повинен становити не менше 30% від суми обов'язкових резервів, що сформовані за попередній звітний період резервування.

У той же час постановою правління НБУ визнаються такими, що втратили чинність:

з 23 березня 2012 року - постанова правління Національного банку України від 09.08.2010 № 377 «Про регулювання грошово-кредитного ринку».

з 31 березня 2012 пункти 1, 2 і 3 постанови правління Національного банку України від 15.11.2011 № 407 «Про окремі питання регулювання грошово-кредитного ринку».

Як підкреслили у Нацбанку, проаналізувавши динаміку макроекономічних і монетарних показників, правління НБУ звертає увагу на продовження у 2012 році позитивних тенденцій у розвитку економіки і грошово-кредитного ринку, чому сприяла збалансована грошово-кредитна політика.

З одного боку, завдяки грошово-кредитній політиці Національного банку України відбувалося подальше зменшення інфляції - в річному вимірі її рівень щодо індексу споживчих цін у лютому зменшився до 3,0% у порівнянні з 3,7% в січні. З іншого - за допомогою монетарного інструментарію були надані певні імпульси процесам активізації кредитування (збільшення обсягів і зниження вартості кредитів рефінансування, лібералізація умов проведення операцій прямого репо).

Вжиті Національним банком України заходи стимулювали заощадження коштів, сприяючи зростанню довіри до гривні та банківської системи, про що свідчить динаміка вкладів населення, обсяг яких у лютому збільшився на 2,3% (з початку року - на 4,7%). У той же час темпи приросту депозитів населення в національній валюті (3,0%) перевищували відповідні темпи в іноземній (1,5%).

Зростання зацікавленості населення у заощадженнях в національній валюті сприяло зниженню попиту на готівковому сегменті валютного ринку. Обсяг чистого попиту на готівкову іноземну валюту в лютому 2012 року зменшився до 373 млн дол США порівняно з 556 млн дол США - в січні 2012 року і 740 млн дол США - в грудні 2011 року.

На тлі поліпшення ринкових очікувань і зростання ресурсної бази банки знижували вартість ресурсів. Так, середньозважена ставка за кредитами у національній валюті в лютому знизилася до 15,3% в порівнянні з 17,2% у грудні 2011 року, а за депозитами - до 10,5% в порівнянні з 11,1%.

В НБУ наголосили, що вказані зрушення і сприятлива цінова динаміка створюють можливості для прийняття додаткових стимулюючих заходів для активізації кредитування реального сектора економіки, зокрема, шляхом використання процентних важелів і впровадження більш гнучких підходів до формування банками обов'язкових резервів шляхом зниження частки резервів, які банки формують на окремому рахунку в Національному банку України, з 70% до 60%.

У той же час нестійкість світових фінансових ринків обумовлює необхідність застосування заходів щодо мінімізації можливих ризиків для стабільності грошової одиниці і, зокрема, дедоларизації економічних процесів. Цьому буде сприяти поглиблення диференціації нормативів обов'язкового резервування у напрямі посилення преференційних умов резервування коштів, залучених у національній валюті.

Крім цього, враховуючи введення російських рублів у розрахунках між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» за імпортований природний газ і потребу у подальшій оптимізації управління міжнародними (золотовалютними) резервами, з метою підтримки економічної політики уряду відповідно до статті 6 Закону України « Про Національний банк України» вбачається доцільним встановлення нульової ставки резервування за довгостроковими позиками банків від банків-нерезидентів та фінансових організацій-нерезидентів у російських рублях.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

высокая мода/лето
5220 грн.
1704