Влада Льєжа ухвалила рішення створити в цьому місті на сході Бельгії постійно діючий музей французького письменника Жоржа Сименона, широко відомого, в першу чергу, завдяки одному зі своїх героїв, які особливо полюбилися читачам, - інспектору Мегре.

Як повідомили в мерії Льєжа, ідею створення музею вже схвалив син Жоржа Сименона -Джон, що побував днями на батьківщині батька, де майбутній метр детективного жанру прожив до 19 років, передає РІА «Новини».

Згідно з планом льєжської влади, який отримав підтримку з боку Університету Льєжа, музей Жоржа Сименона розміститься в будинку, який він і інші представники талановитої творчої молоді міста вибрали місцем своїх зборів, і який вони іронічно іменували "Бочка з оселедцями".

Власне музей Сименона запропоновано розмістити на першому і другому поверхах будівлі, яку міська влада і має намір викупити у нинішніх його власників вже в поточному році, а на третьому - розташовуватимуться архіви з Фонду Сименона.

13 лютого 2003 року відзначається 100-річчя з дня народження Жоржа Сименона.

Майбутній письменник народився в 1903 році в Льєжі в сім'ї скромного службовця компанії страховки. Сім'я була релігійною, і мати хотіла, щоб син став кюре. В будинку у Сименонов часто знімали кімнати іноземні студенти, серед яких були вихідці з Росії. Вони і познайомили майбутнього письменника з літературою, захопили його російською класикою. Будучи вже відомим письменником, Сименон називав Гоголя, Достоєвського, Чехова своїми вчителями.

Після смерті батька, Сименон вирушив до Парижа влаштовувати своє майбутнє. В 1922 році він отримав французьке громадянство. Сименон підробляв у відділах судової хроніки паризьких газет і журналів, читав популярні в ті роки детективи і пробував писати сам.

Він опублікував величезну кількість романів, повістей і розповідей під різними псевдонімами, у тому числі і Жорж Сім.

Початок цілої серії творів про комісара Мегре Сименон поклав у 1929 році, ставши підписувати твори своїм справжнім ім'ям - Жорж Сименон. Всього вийшло 80 творів, де діє легендарний комісар Кримінальної поліції.

У 1945 році Сименон виїхав у США, де він прожив 10 років і створив низку соціальних романів про життя в Америці. В 1951 році письменник був обраний членом Бельгійської Академії наук. У 1955 році Сименон повернувся до Європи і поселився в Швейцарії.

За своє довге творче життя Жорж Сименон написав близько 300 романів, які перекладені на 50 мов, а їх тиражі перевищують 600 мільйонів.

Сименон помер 4 вересня 1989 року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
6990 грн.
862