У вівторок більшість православних віруючих світу, а також греко-католики відзначають свято Хрещення Господнього. Цей день завершує низку новорічних і різдвяних свят.

Це свято встановлене як нагадування про хрещення Ісуса Христа, яке, як оповідає Євангеліє, здійснив Іоанн Предтеча у водах Йордану, коли Спасителеві було 30 років від народження.

Свято Хрещення називають ще Богоявленням, тому що у момент занурення Христа у води Йордану Бог явив Себе людям як Святу Трійцю: голос Бога-Отця свідчив про Сина, Син Божий хрестився від рук Іоанна у річці Йордан, а Дух Святий у вигляді голуба зійшов на Сина.

Цього дня Церква здійснює велике освячення води на честь того, що Господь Ісус Христос, який не має гріхів, Своїм зануренням у Йордан освятив його води.

Богоявленськую святу воду православні християни вшановують як велику святиню і зберігають цілий рік - до наступного свята Хрещення. Її п'ють, окроплюють нею житло. Вважається, що водохресна вода зціляє від хвороб і пристрастей.

І нині існує благочестива традиція влаштовувати «йордани» - хрестоподібні ополонки у льоду річок, озер і ставків та освячувати їх. Багато віруючих у водохресні дні купаються в освячених ополонках, хоча цей звичай Церква не вважає обов'язковим.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1130