Останнім часом український Президент Віктор Ющенко пачками ветує законопроекти, затверджені Верховною Радою. Окремі нардепи вже виразили обурення цим фактом, звинувачуючи гаранта Конституції в тому, що він починає перебирати на себе нормотворчість, оскільки, повертаючи в Раду ветовані закони, він ще і розповідає депутатам, що саме повинно бути написано в законопроектах, що не догодили йому.
У парламенті вже підрахували, що за весь час президентства Віктор Ющенко направив у Верховну Раду 229 законодавчих актів і застосував вето до 200.
За станом на 27 липня 2009 року, співвідношення законодавчих ініціатив чинного Президента до ветованих ним складає 229:200.
Зокрема, за час роботи Верховної Ради 4-го скликання Президент вніс до парламенту 58 законопроектів, 49 з яких були прийняті парламентом. З них 42 стосувалися міжнародних аспектів діяльності Президента, тобто в основній масі були ратифікацією міжнародних угод.
За цей час Президент запропонував лише 3 закони, які відносяться до регуляції економічного життя країни.
За той же час Президент ветував 104 прийнятих Верховною Радою законопроекти. Зокрема, тоді Ющенко не підписав акт про закони і законодавчу діяльність. Цей документ, крім регламентації діяльності всіх суб'єктів законодавчого процесу, чітко визначає підстави для застосування Президентом права вето.
За час роботи парламенту 5-го скликання (25.05.2006-22.11.2007) Ющенко направив до парламенту 81 законопроект. З них «міжнародних» - 39, «економічних» - 11, «державного будівництва» - 3, «гуманітарних» - 1, «соціальних» - 3, «правових» - 8, «оборонних» - 5, «науки і культури» - 5, «сільськогосподарських» - 5. У результаті 57 президентських законопроектів були прийняті.
За той же період Президент встиг ветувати 50 законопроектів, що поступили до нього на підпис.
Упродовж роботи ВР 6-го скликання Президент направив до парламенту 93 законопроекти, з них прийняті були 55. За даними ВР, з 27 законопроектів, визначених Ющенком як першочергові для ухвалення на останній 4-ій сесії парламенту 6-го скликання, було проголосовано всього п'ять.
У той же час Президент застосував 46 вето на прийняті Верховною Радою закони.
Проте, глава Секретаріату Президента Віра Ульянченко заявляє, що ні Секретаріат, ні РНБО не дублюють функції кабінету міністрів.
Ульянченко підкреслила, що листи і вето не є «критикою заради критики». «Це професійні пропозиції, і немає в Секретаріаті мети здійснювати шум заради того, щоб заявити про себе, або показати якісь неправомірні дії уряду», - сказала Ульянченко.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом