Представники української влади перевірили лише 34 вантажівки з російського гуманітарного вантажу, що складається з близько 260 вантажівок, які кілька днів стояли поблизу прикордонного з Україною російського міста Каменськ-Шахтинський. Про це повідомив прес-секретар Червоного Хреста Еван Вотсон з женевського офісу організації.

«Те, що я можу сказати, що 34 вантажівки були перевірені українськими і російськими митними службами вчора. Ми стежили за цим процесом. Ми були задоволені фактом, що в тих вантажівках насправді була гуманітарна допомога», - сказав він, відповідаючи на питання, чи має Червоний хрест стовідсоткову гарантію того, що в інших вантажівках російського «гуманітарного конвою» немає зброї чи іншого «негуманітарного» вантажу.

«Ми не є митною службою, і не наша роль - займатися митним оформленням», - додав він.

Вотсон також зазначив, що представники організації були свідками важких бомбардувань в ніч на п'ятницю в Луганську, і не вважають, що отримали достатні гарантії безпеки для того, щоб супроводжувати російський гуманітарний вантаж, передає «УНІАН».

«Російський конвой зараз рухається. Однак ми жодним чином не є його частиною. Я наразі не можу підтвердити, на якому рівні ми можемо бути залучені до цього, якщо взагалі буде якась участь», - сказав він.

Представник організації теж запевнив, що Червоний Хрест готовий організувати доставку і розподіл гуманітарного вантажу, підготовленого як Україною, так і Росією для мешканців Донбасу, а у разі виконання всіх висунутих раніше умов, яких дотримується організація у своїй роботі, і гарантій безпеки її працівникам.

За останніми даними, на українську територію вже в'їхали 60 вантажівок, і ще 90 рухаються в напрямку кордону з Україною.

Нагадаємо, представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста не супроводжують російську гуманітарну колону по території України.

МЗС України вважає незаконний перетин гуманітарною колоною українського кордону кричущим порушенням Росією ключових принципів міжнародного права.

Глава Служби безпеки України Валентин Наливайченко назвав незаконний рух російської колони з гуманітарною допомогою в Україну прямим вторгненням.

Раніше Міністерство закордонних справ Росії заявило про початок руху гуманітарного конвою у напрямку Луганська.

21 серпня Державна прикордонна служба України почала оформлення гуманітарного вантажу з Росії в пункті пропуску «Донецьк».

ForUm
Задати питання:

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом