Ленінський районний суд міста Миколаєва під головуванням судді Румянцевої виніс дві ухвали, згідно з якими миколаївському міському голові Володимиру Чайці забороняється виступати будь-якою іншою мовою, крім державної, без перекладу українською. Причиною винесення подібної ухвали судом стали звернення до суду миколаївського пенсіонера Анатолія Ільченка.

У постанові суду від 30 липня йдеться, що Володимир Чайка, виступаючи перед городянами у День Перемоги російською мовою, порушив інтереси україномовної частини населення.

«Позивач вважає, що у зв'язку з подібними діями він був позбавлений можливості отримувати інформацію українською мовою, у нього погіршується здоров'я, він змушений звертатися до суду, що викликає у нього душевний біль і моральні муки», — йдеться в ухвалі суду.

На судове засідання представники міськвиконкому не прийшли і двічі просили перенести розгляд справи. Не дивлячись на це, суддя Румянцева ухвалила рішення заслухати справу, оскільки ніяких документів, які підтверджують поважну причину відсутності відповідача, не було.

У результаті суд ухвалив рішення задовольнити позов Анатолія Ільченка частково. Так, суд заборонив Володимиру Чайці виступати будь-якою іншою мовою, крім української, без перекладу державною мовою, але відмовив пенсіонерові у моральній компенсації, повідомляє «NOVOSTIN».

Згідно ж з ухвалою Ленінського районного суду під головуванням все тієї ж Румянцевої від 27 липня, дії міського голови, який привітав миколіївців з Новорічними і Різдвяними святами російською мовою, були визнані неправомірними. Більше того, на користь пенсіонера з Володимира Чайки було стягнуто 100 гривень моральної компенсації, тоді як позивач оцінював свій моральний збиток у 3000 гривень.

«В обгрунтуванні своїх вимог позивач указує, що миколаївський міський голова, порушуючи ст.ст. 8, 11, 35 Закону України «Про мови в Українській РСР», 10, 24 Конституції України і ст.ст. 9, 10, 11 Закону України «Про інформацію», привітав жителів міста з Новорічними і Різдвяними святами шляхом розміщення стендів по місту недержавною мовою, створивши тим самим привілеї для окремої російськомовної частини населення», — йдеться в ухвалі суду.

Обидва рішення суду набули чинності.

Як повідомлялося, 7 вересня депутати Верховної Ради голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко і член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький зареєстрували у парламенті законопроект 1015-3 «Про мови в Україні», яким запропонували Раді визначити порядок використання мов в Україні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1257