Єдина загальнопольська телевізійна програма української мовою «Теленовини» під загрозою закриття. Поляки пояснюють це непопулярністю програми та потребою заощаджувати у зв’язку з кризою.

Українські теленовини в Польщі хочуть закрити вже цього місяця. Через кризу, пояснює керівництво TVP. Об'єднання українців у Польщі проситиме українську владу та міжнародні організації вплинути на польську сторону. До 24 серпня збирають підписи під зверненням до керівництва телебачення, депутатів Сейму та мас-медіа. Відкритий лист на захист «Теленовин» уже підписало близько двох тисяч українців і поляків, зокрема відомий кінорежисер Анджей Вайда. Як стверджує Об’єднання українців у Польщі, «Теленовини» дивляться близько 140 тисяч людей, повідомляє «Німецька хвиля».

Це закриття порушує національне законодавство та зобов'язання Польщі щодо захисту прав нацменшин, сказано в листі від представництва Гельсінської фундації з прав людини (HFHR) до керівника TVP Пьотра Фарфала. З правозахисниками погоджується й головний редактор авторитетної «Газети виборчої» у Кракові Юзеф Стахов: «Саме громадське телебачення у Польщі має приділяти увагу життю й культурі національних меншин, і особливо українців, яких так багато у Польщі. Це питання порозуміння між народами-сусідами».

Також редактор журналу «Нова Східна Європа» Малгожата Ноцунь переконана, на ЗМІ нацменшин потрібно витрачати кошти: «Утім, криза відчувається всюди в польських ЗМІ. Так само буде закритий білоруський незалежний телеканал «Бєлсат», що виходить з Варшави. На нього теж не вистачає коштів».

За економічними показниками громадське радіо та телебачення в Польщі на межі банкрутства. Частково це пов’язано з політичним протистоянням щодо впливу на громадські ЗМІ. Раніше авторитетна «Газета виборча» писала, що керівник TVP Пьотр Фарфал належав до націоналістичної організації і називав себе скінхедом та позував на фоні плакату з гаслами «Біла сила, арійська гордість». Через це свого часу співробітництво з TVP припинив німецько-французький культурний канал ARTE.

Стахов каже, що питання полягає в активній позиції польських громадян проти непрозорих і кулуарних рішень призначення керівників громадського телебачення. Редактор закликає українців не розчаровуватися в ідеї громадського телебачення, враховувати помилки й бути активними громадянами. Днями президент Польщі вдруге наклав вето на ухвалений парламентом законопроект про правовий статус та джерела фінансування громадських радіо та телебачення.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

754