В Україні почала роботу група експертів НАТО на чолі з начальником Управління планування Сил Департаменту оборонної політики і планування Міжнародного секретаріату альянсу Френком Боландом.

Головна мета візиту полягає в розгляді разом з представниками Міноборони України, Генерального штабу ЗСУ і видів Збройних сил України, інших силових структур і органів виконавчої влади держави проекту Підсумкового документа щодо участі України в процесі планування й оцінки сил міжнародної програми НАТО «Партнерство заради миру», повідомляє «ЛІГА».

Українську військову делегацію на зустрічах з експертами НАТО очолює заступник начальника Генерального штабу ЗСУ віце-адмірал Ігор Кабаненко.

Під час робочих зустрічей сторони планують розглянути хід проведення Оборонного огляду в Україні і виконання Річної національної програми співпраці Україна-НАТО на 2010 рік. Також розглядатиметься стан виконання Державної програми розвитку ЗСУ на 2006-2011 роки.

У рамках візиту запланована робоча зустріч першого заступника міністра оборони України Володимира Можаровського з Боландом.

До складу делегації експертів Альянсу увійшли представники Міжнародного секретаріату НАТО, Міжнародного військового штабу НАТО, Стратегічного командування НАТО з трансформації та Офісу зв'язку НАТО в Україні.

Візит експертів НАТО з питань Процесу планування й оцінки сил до України триватиме до 23 вересня.

Як повідомляв ForUm, 3 червня Верховна Рада прийняла за основу запропонований Президентом Віктором Януковичем проект закону «Про принципи внутрішньої і зовнішньої політики».

У своєму законопроекті «Про принципи внутрішньої і зовнішньої політики» Янукович пропонує виключити із законодавства норми, згідно яким держава інтегрується в євроатлантичний простір безпеки і хоче знайти членство в НАТО.

10 червня міністр оборони України Михайло Єжель запевнив міністрів країн - членів НАТО у намірі України продовжувати конструктивну співпрацю з Альянсом.

Кабінет міністрів затвердив план заходів щодо реалізації Річної національної програми співпраці «Україна-НАТО» на 2010 рік. Про це мовиться у розпорядженні Кабміну № 1228 від 14 червня.

План налічує 304 пункти, які стосуються безпеки, політики, економіки і фінансів. Документ містить 5 розділів (політичні й економічні питання, оборонні і військові питання, ресурсні питання, питання безпеки і правові питання). Уряд встановив, що фінансування плану заходів здійснюється за рахунок коштів, передбачених центральним і місцевим органам виконавчої влади на ці цілі в державному бюджеті.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

654