пт 25 апр 2014  | Погода: Киев +15, ясно, без осадков
Размещение рекламы Мобильная версия Русская версия Українська версія for-ua.com English version
ForUm - самое цитируемое Интернет-издание. Главные новости Украины и мира. ГЛАВНАЯ | Политика | Экономика | Новости Украины | Киев | Новости мира | Без политики | Происшествия
Спорт | Комментарии | Статьи | Интервью | Пресса | Онлайн | Цитаты | Фото | Видео | Форум на ForUm'е
Онлайн / 29 августа 2012, 12:00


Онлайн-конференция с заместителем председателя ЦИК Андреем Магерой


Андрей Магера - заместитель председателя Центральной избирательной комиссии Украины
 
Дата рождения: 22 января 1974 года

Место рождения: г. Сокаль Львовской области

Образование: В 1998 году окончил юридический факультет Львовского государственного университета им.И.Франко.

Карьера: Трудовую деятельность начал учителем английского языка и физкультуры Реклинецкой средней школы (Сокальский район). Затем работал на кирпичном заводе Сокальского управления кирпичных заводов.

В 1997-1998 годов был интерном-участником учебной программы «Помощник председателя комитета Верховной Рады Украины». С 1998 года - помощник-консультант народных депутатов Украины.

С 2004 года уже трижды становился членом Центральной избирательной комиссии - в феврале 2004-го, декабре 2004-го и июне 2007-го. В последний раз, после инициированного Президентом Украины Виктором Ющенко роспуска Верховной Рады V созыва и объявления досрочных выборов, избран по квоте парламентской оппозиции от фракций Блока Юлии Тимошенко и «Нашей Украины», получил должность зампредседателя ЦИК.

Регалии: Заслуженный юрист Украины


Конференция
Уляна
Чи доводилося вам зтикатися з компроматом на вас чи іншими брудними засобами впливу? Як боролися?
Андрей Магера
Певні спробі були, проте, гадаю, наші громадяни мають голову на своїх плечах, щоб зрозуміти, хто є хто і кому це вигідно.  

Користуючись нагодою, хочу подякувати читачам за підтримку та активну життєву позицію. Окрема подяка ForUm'у за надану можливість висловити свої позиції з актуальніх питаннь. Залишаюсь на звязку, Щиро Ваш. 
виктор
если кандидат в народные депутаты в своей декларации сообщил что он положил в банк 100 миллионов гривен в2011 при доходе своей семьи всего один и не сообщил откуда эти деньги у него появились это нарушение законов и какие за это санкции
Андрей Магера
Це цікаве запитання в першу чергу для органів Податкової служби, але подібна інформація не є і не може будти підставою для скасування реєстрації кандидата.
Лисовская
Андрей, у вас есть доступ к личной информации о всех кандидатах. Скажите, много ли среди них олигархов и простых людей, из народа. Какое это соотношение?
Андрей Магера
У процентному відношенні, на жаль, не зможу надати таку статистику, оскільки для цого необхідно провести відповідне дослідження, але без сумніву серед кандидатів є як мільйонери, так і люди дуже скромного достатку.  
Сергей Мариуполь
Андрей, спасибо вам за активную жизненную позицию, вас часто видно по телевизору и интересно слушать. Какой вы видите свою карьеру в далтнейшем? чем бы вы занимались, если бы не работали в цик? Чем хотелось бы заниматься?
Андрей Магера
Загалом мені цікаві питання Конституційного права, зокрема реалізації громадянських і політичних прав громадян. Гадаю, питання правозахисту є актуальним у нашому суспільстві. 
из Одессы
Как проголосовать человеку, который не может выйти из дома (по состоянию здоровья)?
Андрей Магера
Необхідно розділяти дві речі: постійну і тимчасову нездатність самостійно пересуватись. Якщо така нездатність постійна, то жодної заяви такому виборцеві писати не потрібно, до нього додому прийдуть цлени ДВК із виборчим бюлетенем. Що стосується тимчасової нездатності, то необхідно подати заяву такого виборця до ДВК разом із медичною довідкою про голосування такого виборця вдома.    
Дарра Опушкина
Когда, по вашему мнению, должны быть проведены выборы мэра киева? столько мнений...
Андрей Магера
Я вже з цого приводу висловлював свою позицію, і на жаль, ці вибори не були проведені у 2012 році. В будь-якому разі рішення щодо призначення місцевих виборів приймає не ЦВК, а ВР. Відповідні пропозиції щодо фінасування таких виборів ЦВК подала вже давно. 
Сан Саныч
По работе уезжаю в Москву на осень. На выборы вырваться в Украину не смогу. А проголосовать хотелось бы. Подскажите, что мне делать. Спасибо
Андрей Магера
Для цого вам потрібно стати на консульский облік у консульскому відділі Посольства України в РФ у Москві. Гадаю, це зніме абсолютно всі питання, тим більше часу більше ніж достатньо. 
Юрий
Правда ли, что количество бюллетеней, которые печатают на выборы - это "тайна за семью печатями"? И делается это для того, чтоб была возможность фальсифицировать выборы? Если нет, то сколько бюллетеней будет напечатано для проведения выборов-2012?
Андрей Магера

Виборчі бюлетені на всі загальнонаціональні вибори виготовляє державне підприємство "Поліграфкомбінат "Україна". Кількість виборчих бюлетенів залежить від кількості виборців на окремо взятій дільниці, заокрема з урахуванням 0,5% запасу. Зверніть увагу, що за останні 8 років жодного разу не поставало питання щодо фальшивих виборчіх бюлетенів. Звісно, різних ситуацій виключати на 100% не можна, але для цого існують заходи контролю, як державного, так і громадського.

Даниленко
Вы считаете себя патриотом? При возможности уехали бы заграницу насовсем?
Андрей Магера
Так, вважаю себе патріотом. Відносно виїзду закордон - над таким не задумувався.
Виталий из Черкасс
Если мне предложат деньги за то, чтобы я проголосовал за кандидата X, что делать в такой ситуации? Куда обращаться? Кому жаловаться? Или стоит взять деньги, ведь на итог выборов это вряд ли повлияет...
Андрей Магера
Хочу наголосити на тому, що Ви вільні у своєму виборі - за якого кандидата голосувати, і будь-які додаткові умови, про які ви згадуєте, не мають ніякого значення щодо вашого вибору. Простіше кажучи, ви нікому нічого не винні.
Один
Як ваша родина ставиться до того, що не бачить вас декілька місяців під час передвиборчої кампанії?)) До речі, коли виборів немає, чим займається ЦВК? Чи всі у відпустках?)) дякую
Андрей Магера

Безумовно, члени родини хвилюються, і тут мова йде не тільки про мене, а й про моїх колег. А коли виборів немає, то роботи також вистачає. Ці і місцеві вибори, і питання реєстру виборців, і вивчення досвіду інших країн, а з нового року професійно займатимемося підготовкою членів виборчих комісій.

Галина
Возможен ли вариант, что результаты выборов будут массово обжаловать в суде? Депутаты и простые граждане?
Андрей Магера
У нас в суспільстві вже склалася певна традиція, коли результати будь-яких віборів оскаржуються в суді.
Алексей
Если бы вы лично могли изменить что-то в избирательной системе, то что изменили бы? Что позаимствовали бы из избирательных систем США или Европы, к примеру? Спасибо за ответ!
Андрей Магера

Особисто вважаю, що Україні варто повернутись до пропорційної виборчої системи, але не в тому закритому вигляді, в якому вона була раніше. Переконаний, що рано чи пізно, але Україна запровадить пропорційну виборчу систему із регіональними відкритими списками. Така виборча система є найменш корупціоногенною з усіх існуючих в сучасних умовах. Крім того, така виборча система організаційно зміцнить політичні партії. Спонукатиме їх бути більш відповідальними перед виборцями і призведе до политичної структуризації суспільства, в хорошому сенсі цього слова.

магістр права
а яку цікаву юридичну (чи просто книгу) Вам вдалося прочитати ча останній час? і що можете порадити значиме для читання? ДЯКУЮ
Андрей Магера
Мені подобаються книги із Конституційного права, залюбки читаю конституції і виборчі закони іноземних держав. Із художньої літератури останнім часом читаю Акуніна. Із вітчизняних авторів - П. Куліша.
Сергій
Доброго дня, Андірю! Насамперед, хотілось би подякувати вам за Вашу професійну роботу. Зараз йде багато розмов про можливі фальсифікації. Скажіть, у нинішній ситуацїї, чи може пересічний громадянин реально допомогти їх недопущенню, зареєструвавшись як спостерігач чи якимось іншим чином? Дякую за відповідь.
Андрей Магера

Безумовно, кожен громадянин України може зареєструватись офіційним спостерігачем від того чи іншого кандидата, але як мінімум потрібно прийти на виборчу дільницю в день голосування і проголосувати, заповнивши виборчий бюлетень. Повірте, результати виборів вирішуються не дискусіями у соцмережах і не суцільним абсентеїзмом (відмовою голосовати за будь-кого), а свідомою громадянською позицією. Ідеальних кандидатів не буває, але, як сказав один із мудреців: "Завдання держави - не встановити Рай на Землі, воно полягає в тому, щоби не допустити пекла".

Ирина
Как вы считаете, с каждыми новыми выборами избирательный процесс становится прозрачнее? Демократичнее? Или мы катимся по наклонной?
Андрей Магера

Дякую за цікаве запитання. На мою думку, найбільш чесними і справедливими були парламентські вибори 2006-2007 рр. Як буде цього разу, покаже час. Це все залежатиме не лише від влади, але і від нас з вами, від суспільства загалом.

магістр права
АндріЮ, як стати заслуженим юристом України? Дякую
Андрей Магера
Чесно кажучи, з огляду на те, яка кількість заслужених юристів є в нашій країні, останнім часом взагалі намагаюсь приховувати цей факт в своїй біографії. 
Олена
Шановний Андрію Йосоповичу, наша країна взагалі здатна вибирати, я маю на увазі електорат?
Андрей Магера
Це залежить від рівня політичної культури виборців. Я не вважаю, що кілограм гречки чи отримані від кандидата 50 гривень повинні будути визначальними для виборця під час полосування. Хочу наголосити на тому, що як би вас не переконували у зворотньому, таємницю вашого голосування ніхто не зможе розкрити.   
Владимир
Скажите пож!А вот Вы сами считаете Юлию Тимошенко честной или воровкой???
Андрей Магера
Безвідносно до особистості вважаю, що завжди потрібно виходити з презумпції невинуватості тієї чи іншої особи, доки зворотнє не доведе незалежний і справедливий суд. А ще є чудове християнське правило: не суди і не судим будеш. 
Lane
у якому режимі працює ЦВК під час виборів? Скільки годин ви та ваші колеги проводите на роботі? Спати вдається?)
Андрей Магера

Під час виборчого процессу про восьмигодинний робочий день говорити не доводиться. Працюємо і 10-12 годин на добу. Відтак більшу частину часу я та мої коллеги проводимо на роботі. Що стосується мене особисто, то з початку виборчого процессу у мене ще не було вихідного дня. Сплю міцно).

Вадим Лубчак, "День"
На Херсонщині не можуть знайти голів ОВК №182 та №186 - 75-літнього чоловіка та 20-літню дівчину. 3-денний термін після створення комісії спливає. Голови ОВК, за законом, не зібрали комісії.
Чи назвете цей приклад - ілюстрацією абсурдності виборчого законодавства, коли випадкових людей – 20-річних дівчат - назначають очолювати ОВК. Як вийти з патової ситуації, коли обрані голови ОВК не проживають в регіонах, де знаходяться ОВК, тому масово відмовляються від посад? Як взагалі це оцінювати?
Андрей Магера

Це, власне, та ситуація, яку я вже коментував. Нагадаю, що за законом партія, яка висунула лише одного кандидата-мажоритарника, має право пропонувати кандидатури до складу всіх 225 ОВК і в тому числі має право на пропорційне представлення зазначених членів комісій на керівних посадах. Лише для довідки: аж 25 політичніх партій висунули лише одного кандидата в мажоритарному окрузі. Висновки робіть самі.

Лариса
Андрей, здравствуйте! ЦИК - пожалуй, единственная структура, в которой примерно с 2004 года практически не меняется состав, за исключением ее главы. Скажите, Вы лично или Ваши коллеги ощущаете давление с приходом к власти новых политических сил?
Андрей Магера
ЦВК не існує у вакуумі. Безумовно, тиск в тій чи іншій формі присутній, але питання в іншому - щоб це не переходило дозволені межі. Загалом вважаю, що тиск громадянського суспільства в роботі того чи іншого органу - це позитивне явище. 
Я
Скажіть, будь-ласка, чи часто ви буваєте дома на Львивщині?
Андрей Магера
Разів 7-8 на рік. Вважаю, що це не часто.
Рух
Раніше вас часто пов'язували з опозиційними силами. Ну, ніби то ві іх підтримуєте і все таке інше. Чи насправді ви симпатизуєте опозиції? У яку партію ви би вступили, якби мали можливість?
Андрей Магера
Безумовно, у мене, як у громадянина, який на кожних виборах бере участь у голосуванні, є свої політичні симпатії. Проте члену ЦВК неетично висловлювати їх публічно. На відміну від часів комуністичного Радянського Союзу, у наших виборців є право вибору, і я закликаю цим правом скористатись.
Саша Киев
Видеонаблюдение на участках стоило налогоплательщикам огромных денег. Может есть другие, более действенные средства против фальсификаций, на которые стоило пустить эти деньги?
Андрей Магера

На мою думку, в сучасних умовах найбільш дієвими засобами проти фальсифікацій мають бути: механізм формування ОВК і ДВК на партійній основі, наявність на виборчих дільницях спостерігачів, у тому числі міжнародних, і, безумовно, сильна, незалежна судова гілка влади.

гражданин
обычно государство выделяет определённые деньги на предвыборные кампании партий и блоков. Сколько выделялось сейчас? есть ли какой-то контроль за использованием таких государственных средств
Андрей Магера

Видатки Держбюджету на фінансування передвиборної агітації кандидатів у депутати становлять 108 млн грн. Звісно, існує жорсткий контроль за витрачанням кожної гривні, і це стосується не лише питання фінансування передвиборнної агітації.

Феня
Скажите, как ЦИК борется с грязными технологиями? каруселями и прочим. Удалось приструнить тех, кто играет грязно?
Андрей Магера

ЦВК зі свого боку вживатиме все можливе для того, аби спрямувати діяльність ОВК і ДВК на неухильне виконання вимог закону. Стверджувати про те, що порушеннь не може бути в принципі, я не берусь, хоча б з однієї простої причини - людського фактору.

Орест
немало говорилося про встановлення веб-камер на дільницях. Чи буде це реалізовано? що це дасть - і скільки коштує проект?
Андрей Магера
ЦВК створить всі залежні від неї умови для виконання вимог відповідного закону. Про ефективність відеоспостереження на виборчих дільницях я вже висловлювався не раз - вважаю її низькою.
тандем
за Вашою оцінкою, скільки приблизно коштує електоральна кампанія одного мажоритарного кандидата? як ця цифра різниться залежно од регіону
Андрей Магера

На жаль, не зможу вам назвати конкретну цифру, оскільки, по-перше, не займався відповідним аналізом, по-друге, цифри, які озвучують експерти, істотно різняться між собою.

Роман
сколько будут стоить Украине эти выборы? каковы главные статьи затрат?
Андрей Магера

Як відомо, загальний кошторис видатків на проведення виборів складає трохи більше 1 млрд 200 млн грн. Видатки на відеоспостереження складають приблизно 1 млрд грн. Як і раніше, понад 80% усіх видатків на проведення виборчого процесу становлять витрати на заробітну плату членів ОВК та ДВК.

Вессель
Изменится ли что-то в предвыборной кампании в связи с новым законом о языках? спасибо
Андрей Магера

На виборах народних депутатів України ситуація не зміниться

Мир
Здравствуйте! Чем, по вашему мнению, отличаются эти выборы от предыдущих? Есть какие-то новшества в поведении кандидатов, предвыборных технологиях? И в работе ЦИК, конечно.
Андрей Магера
Зміна виборчої системи з пропорційної на пропорційно-мажоритарну додала чимало труднощів для організаторів виборчого процесу. Взяти хоча б до уваги питання реєстраціі кандидатів у мажоритарних округах. На відміну від виборів Президента 2010 року, перший місяць виборчого процесу 2012 року видався складним, в тому числі і в організаційному плані. Я вже не кажу про додаткові "емоційні нашарування", що виникли внаслідок появи суперечливих між собою рішень судових органів.   
Снап
Пане Андрію, добрий день! Восени голова ЦВК іде у відставку. На ваш погляд, хто міг би зайняти його місце?
Андрей Магера

Справді, у травні 2013 року голові ЦВК виповнюється 65 років. Безумовно, місце голови ЦВК обійме хтось із членів ЦВК. Хто саме - буде вирішувати комісія.

Надин
Какую опасность на выборах несут в себе кандидаты-клоны? Не секрет, что это делается для фальсификаций
Андрей Магера
Хоча з формальної точки зору дії таких осіб начебто не порушують вимоги закону, проте зміна прізвища, імені напредодні виборчого процесу з метою участі у виборах здатна ввести в оману виборців щодо їх вибору. Тут питання відкрите для дискусій експертів.   
Максим
Депутат міської ради, котрий пройшов туди за партійним списком Народного Руху України, зараз балотується у Верховну Раду України від партії Кличка "УДАР". Чи правомірні дії окружної комісії, яка реєструє таких кандидатів-перебіжчиків?
Андрей Магера
На відміну від членів ЦВК, члени ОВК та ДВК можуть бути членами партій  і не обовязково тих, які запропонували їх до складу ОВК чи ДВК.  
Володимир
Андрію, вже відомі випадки, коли владу в окружних виборчкомах представники малих партій передали на користь Партії регіонів. Наприклад, подібну ситуацію спостерігачі вже зафіксували у Харкові. Чи не приведуть результати жеребкування складів ОВК до того, що "партія влади" візьме під свій контроль ще не один окружний виборчком?
Андрей Магера

Особисто мені теж не подобається положення закону щодо формування ОВК всіма без винятку партій, які висунули кандидатів. Зокрема, на мою думку, законодавцеві не варто було наділяти таким правом політичні партії, які не висунули список у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. Зокрема, ми б сьогодні мали не 81 партію - учасника жеребкування, а лише 22. Але це питання до прийняття закону про вибори, який, як відомо, не проходив стадію постатейного, другого, читання.

Володимир
Андрію, вас звинуватили в тому, що ви знали про відсутність Сацюка в Україні, але не попередили про це інших членів ЦВК. Але ж про відсутність Сацюка в Україні у ЗМІ писали неодноразово. То як ви, людина, яка, на мою думку, цікавиться політичним життям України, не знали про це? Вам не здається це дивним?
Андрей Магера
Хочу наголосити на тому, що будь-які документи, які стосуються будь-якого кандадата у нардепи, є доступними для членів ЦВК та відповідних працівників секретаріату, тому я не погоджуюсь із тезою про те, що інші члени ЦВК про це не знали.

Чинний закон про вибори народних депутатів України не передбачає для ЦВК механізму перевірки відомостей щодо кандидатів у нардепи. Ви чудово розумієте, что проживання де-факто і проживання де-юре - це не зовсім одне і те саме. У цьому зв’язку я раджу вам почитати рішення Європейського суду з прав людини у справі Мельниченка 2004 року.
WWW
Расскажите немного о своей личной жизни пожалуйста) Вы женаты?
Андрей Магера
Так, одружений. Виховуємо з дружиною доньку. Багато читаю, подорожую, у вільний час граю в теніс. Щоправда вільного часу зараз майже немає.
ПанКоцький
Скажіть, а тепер всі протоколи вести будуть тільки державною чи і регіональною? Чи треба буде дублювати документи двома мовами? Одним словом, якою мовою працювати буде центральна, окружна, дільнична комісія?
Андрей Магера
Згідно з законом, протоколи, бюлетені та інши виборчі документи можуть містити інформацію лише державною мовою.
Розалія Миколаївна
Андрію Йосиповичу, дозвольте 2 запитання:
1. Наскільки ймовірно, що у Центрвиборчкомі відбудуться кадрові зміни під час виборчого процесу?
2. Ви оскаржили вже рішення суду?
Андрей Магера
1. Це залежить від двох органів влади - Президента і Верховної Ради.

2. Відповідно до КАС України (ст. 177), рішення ВАСУ є остаточними і оскарженню не підлягають, в тому числі в касаційному порядку. В апеляційному порядку мною були оскаржені рішення суду першої інстанції, і всі три рішення ВАСУ були не на мою користь. До речі, всі три судові справи слухала одна і та ж колегія трьох суддів.
Назар
Как думаете, станет ли ВАСУ на вашу сторону? Если нет, то вам грозит отставка? Боитесь ли потерять эту должность?
Андрей Магера
В законі про ЦВК існують підстави для дострокового припинення повноважень члена ЦВК. Якщо Президент України вважатиме, що є відповідні підстави, ви вправі звернутися до Верховної Ради з відповідним поданням.

Мені 38 років, тому за посаду я не тримаюсь. Незамінних людей не буває. 
kuser
Сколько денег Вы за незаконную регистрацию Сацюка получили?
А к чему судится? Не хочется вкусное место терять?
Заранее благодарен за ответ. Прошу Шеченко сюда не приплетать! Ответте ТОЛЬКО за своё! Вы же знали что человек тут не жил и втихаря всё проделали. Будте порядочным человеком и уйдите сами!
Андрей Магера
Може, я вас здивую, але жодної копійки я не отримав за реєстрацію жодного кандидата.
Наталия Павловна
Здравствуйте! Ваш прогноз, кто из политпартий пройдет в парламент?
Андрей Магера

Це залежить від українського народу.

полковник з харкова
Ви знали в чому звинувачується Сацюк? Ви знали що Сацюк подорожував в Україну з паспортом РФ? Ви зареєстрували Сацюка кандидатом в депутати щоб ще раз образить Президента Ющенко. Навіщо?
Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.
При полной или частичной перепечатке материалов сайта ссылка на http://for-ua.com обязательна
Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентство ИнА «Українські Новини», в каком-либо виде строго запрещены.
© 2014 forUm | Редакция:mail@for-ua.com
bigmir)net TOP 100