Найменший на землі і до цього часу не відомий науці різновид жаби виявлено в Бразилії. Біолог і професор генетики Університету Туїуті (штат Парана) Луіс Фернанду Рібейру витратив цілі п'ять років на те, щоб зареєструвати своє відкриття.

Щоб систематизувати знахідку, вчений дав їй ім'я "гірська жабка", оскільки своїм середовищем вона обрала схили гір. Наймініатюрніша зі всіх земноводних живе на рівні від 1000 до 1800 метрів серед листя і прілі дерев. На відміну від інших своїх побратимів, бразильська гірська жабка не потребує водоймищ для розмноження. Самці запліднюють ікру вже після того, як її викине самка. Крім того, у жаби денний спосіб життя, і вона непогано переносить низькі температури, не впадаючи в анабіоз, передає РІА «Новини».

Судячи з розмірів цієї крихітної істоти, яка складає від 8 до 18 міліметрів, неважко зрозуміти, чому ендемічне створіння залишалося неприступним людському оку. Вона поміщається на кінчику пальця, як невелика монета. Крім того, найменша на землі амфібія мешкає тільки в невеликій зоні тропічних лісів Бразилії на узбережжі на південь від Еспіріту-Санту до Парани.

Як рідкісний вид, жаба буде занесена в Книгу охорони природи Бразилії, повідомляє інформаційне агентство Естаду.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1757