Президент США Барак Обама підтримує декларацію переможця президентських виборів в Україні Петра Порошенка про те, що Україна не повинна жертвувати своєю незалежністю заради добрих відносин з Росією. Про це Обама заявив на прес-конференції у Варшаві після переговорів з президентом Польщі Броніславом Коморовським.

«Новообраний президент (Порошенко. - Ред.) декларував готовність співпраці з усіма регіонами, проведення конституційної реформи, яка враховувала б інтереси всіх мешканців України, і сказав, що він зацікавлений у добрих відносинах з Росією. У той же час він сказав, що суверенність України не може стати жертвою для досягнення поставлених цілей, і повністю його в цьому підтримую», - сказав Обама.

Американський президент назвав проведені 25 травня позачергові президентські вибори «хорошим імпульсом» для позитивного сценарію розвитку подій в Україні.

За словами Обами, українці повинні самі обирати майбутнє своєї країни, без зовнішнього втручання. «Особливо, коли йдеться про озброєних людей із сусідніх країн, які намагаються підірвати зусилля українців, що прагнуть реформувати свою державу, зміцнити демократію та економіку», - сказав він, повідомляє «УНІАН».

Обама зазначив, що очікує на завтрашній зустрічі з Порошенком почути, чого найбільше зараз потребує українська влада. За його словами, за попередніми даними, мова може йти, в першу чергу, про економічну підтримку.

«Міжнародний пакет допомоги МВФ і міжнародна допомога, в тому числі наша, будуть критично важливими в перші місяці, коли уряд намагатиметься зміцнити свою позицію і переконати скептиків, що є перспектива кращого життя», - сказав Обама.

Він додав, що США співпрацюють з Україною у військовій сфері, і нагадав про навчання українських військових в США та надання військової допомоги Україні. При цьому Обама зауважив, що мова не йде про надання Україні американської зброї.

Нагадаємо, президент США Барак Обама зустрінеться з обраним майбутнім президентом України Петром Порошенком за три дні до його запланованої інавгурації, 4 червня, у Варшаві.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

76