Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявляє, що Альянс продовжує вважати Крим частиною України, і закликає Росію повернути півострів Українській державі.

«Анексія Росією Криму є незаконною, ми її не визнаємо, продовжуємо вважати Крим частиною України, і закликаємо Росію повернути Крим Україні», - заявив він у вівторок у Брюсселі перед початком засідання Північноатлантичної Ради на рівні міністрів оборони країн-членів НАТО.

Генсекретар НАТО впевнений, що правильний шлях до вирішення української кризи - це дипломатичний шлях. «Перший і дуже важливий крок у цьому напрямі для Росії - деескалація ситуації, перш за все, повністю забрати війська від українського кордону. Ми бачили ознаки початку такого відводу, але на українському кордоні ще залишаються десятки тисяч російських військових. Ці великі війська перебувають там безпідставно», - зазначив він, повідомляє «УНІАН».

Також Расмуссен вважає за необхідне, щоб Росія припинила підтримувати збройні угруповання на сході Україні, які захоплюють державні будівлі, і, як ми бачили, також захопили заручниками спостерігачів ОБСЄ». «Також частиною політичного рішення було б те, якби Росія виконувала свої міжнародні зобов'язання. Це - першочергові кроки, які необхідно зробити, якщо ми хочемо знайти довгострокове розв'язання кризи», - зазначив генсек НАТО.

Нагадаємо, наприкінці березня Росія анексувала АР Крим.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

90