Україна відмовляється платити ціну в 500 дол. за тисячу кубометрів російського газу, вважаючи її необґрунтованою. Про це, як передає кореспондент Forum'у, виступаючи у Верховній Раді, заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

«В жодному разі, за жодних обставин Україна не буде платити РФ 500 доларів за тисячу кубометрів газу. Іншої дискусії не буде, це не ринкова ціна, це політична ціна, такої ціни немає в Європі. І якщо Росія розглядає Україну, як «дійну корову», то вона помиляється», - зазначив він.

При цьому Яценюк наголосив, що Україна відстоюватиме свої інтереси і вважає обґрунтованою ціну газу в 268 дол. за тисячу кубометрів. «Ми націлені на захист наших інтересів. Якщо домовленість не буде досягнута в рамках передарбітражного врегулювання спору, то ми йдемо в Стокгольмський суд. Я хочу чітко заявити, що український уряд використовуватиме всі засоби і методи для захисту законних прав Української держави. Ми нічого не просимо у Росії, ми вимагаємо ринкового підходу, ми вимагаємо підписати контракт. Ми готові платити, але тільки не політичну, а ринкову рентабельну ціну», - заявив він.

Водночас прем'єр підкреслив, що фактично переговори між «Нафтогазом» і «Газпромом» почалися тільки вчора. «Чи є переговорний процес завершеним? Далеко ні. Я дуже стримано оцінюю будь-які перспективи переговорів між «Газпромом» і «Нафтогазом», але ми повинні пройти цей шлях. Ми вважаємо, що наприкінці цього шляху повинен бути підписаний додатковий договір, проект якого «Нафтогаз» передав ще ввечері неділі», - зазначив Яценюк.

При цьому він не виключив варіанту, що переговори є лише інструментом для затягування часу, який використовує РФ.

Як раніше повідомляв ForUm, голова правління ВАТ «Газпром» Олексій Міллер заявив, що Україна і Росія домовилися, що жодна зі сторін не піде в Стокгольмський суд.

Єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер заявив, що «Газпром» і «Нафтогаз» обговорюють ціну на російський газ для України в межах 350-380 доларів за тисячу кубометрів.

Валентина Дудко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

75