На міських складах Маріуполя закінчився необхідний 3-місячний запас ліків для хворих на цукровий діабет. Про це повідомив головний ендокринолог Маріуполя Павло Лихоносов.

За його словами, через ситуацію на сході країни були припинені тендери МОЗ на закупівлю інсулінів для регіону.

«У 2014 році МОЗ не провело жодного тендеру. У лікарнях Маріуполя запаси інсуліну вже закінчилися, а нові партії з Донецька надходять нерегулярно. За останньою заявкою інсулінів прибуло лише 20% від необхідної кількості», - зазначив Павло Лихоносов.

За словами головного ендокринолога Маріуполя, він був змушений безпосередньо звернутися до виробників препаратів, які погодилися надати інсулін як гуманітарну допомогу.

«З п'яти виробників відгукнулися чотири. Першим допомогу надав вітчизняний виробник інсулінів «Індар» - передав Маріуполю картриджних інсулінів на 150 тисяч гривень», - повідомив Лихоносов.

Незважаючи на це, підкреслив він, препаратів у регіоні катастрофічно не вистачає.

«Медикаменти розходяться вже у перший тиждень після отримання. Обсяги покривають чверть з усіх потрібних. Тільки інсулінозалежних пацієнтів у Маріуполі - 2,5 тисячі. Інсуліни по області розподіляє Донецьк. В обласному управлінні охорони здоров'я пообіцяли, що нова партія скоро буде. Але дату не уточнили», - сказав Лихоносов.

При цьому він зазначив, що ліків немає не тільки для хворих на цукровий діабет, але й для пацієнтів з туберкульозом, СНІДом, онкозахворюваннями. Перебої з постачанням препаратів спостерігаються в Маріуполі, Донецьку, Краматорську та Слов'янську.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

26