США мають намір тісно співпрацювати з новою українською владою в питаннях гарантування національної безпеки України, але про конкретні домовленості говорити поки передчасно. Про це в інтерв'ю «ZN.UA» заявив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

«Я впевнений, що як тільки новообраний президент Порошенко стане до виконання своїх обов'язків, ми неодмінно будемо обговорювати з ним нашу подальшу співпрацю у сфері оборони і безпеки. Обговорювати якусь конкретну домовленість на цьому етапі, мабуть, було б занадто рано. Але я впевнений, що з цим керівництвом України ми працюватимемо дуже тісно, щоб зміцнити безпеку України», - сказав дипломат, коментуючи заяву переможця на виборах президента Петра Порошенка про необхідність підписання нового міжнародного договору, що
замінить Будапештський меморандум.


Нагадаємо, Пайєтт заявив, що підписаний США, Великобританією, Росією та Україною Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, відомий як Будапештський меморандум, не надавав Україні гарантій безпеки, а також висловив упевненість, що якби Україна мала ядерну зброю, це не мало б ніякого впливу на рішення Росії вторгнутися в Крим й анексувати його».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

353