Європейський комісар з питань розширення Євросоюзу та європейської політики сусідства Штефан Фюле виступає за «надання у довгостроковій перспективі повного членства в ЄС» Україні, Грузії та Молдові. Про це він заявив в інтерв'ю, опублікованому в газеті Welt.

«Якщо ми всерйоз маємо намір домагатися трансформації країн у Східній Європі, то ми повинні серйозно застосовувати найпотужніший інструмент, який ми маємо для здійснення перетворень, а саме: розширення», - сказав він.

На його думку, «європейська перспектива, незважаючи на всі пов'язані з нею умови, є найкращим стимулом для реалізації необхідних реформ» у східноєвропейських державах, повідомляє «ИТАР-ТАСС».

«Кілька місяців тому країни - члени ЄС заявили, що Угода про асоціацію з Україною не є остаточною метою нашої взаємної співпраці», - нагадав Фюле. «Я вважаю, що ця позиція повинна поширюватися також на ті східні країни-сусіди, які також підпишуть угоди про асоціацію з ЄС, такі як Грузія і Молдова», - зазначив єврокомісар.

Нагадаємо, Україна і Євросоюз підписали політичну частину Угоди про асоціацію 21 березня на прохання української сторони. ЄС в односторонньому порядку скасував імпортні мита на українські товари в пакеті загальної допомоги Україні, від чого Київ виграє майже 500 млн. євро на рік. Економічна частина угоди містить положення про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1497