Через кілька років на Україну чекають гучні кримінальні справи. Таку думку в Forum'у висловив правозахисник Едуард Багіров, коментуючи відновлення призову та проведення антитерористичної операції.

«Ми - громадяни України. І чоловіче населення віком 18-45 років зобов'язане у разі війни, нападу, нашу батьківщину зі зброєю в руках захищати. Це обов'язок справжніх чоловіків. Сьогодні призивають чоловіче населення для проходження військової служби, і це може викликати певне невдоволення громадян, адже кому хочеться помирати, отримувати каліцтва, відпускати синів, братів, чоловіків. Зараз резервістів не відпускають, оскільки немає заміни, це також факт. Але це не звільняє від відповідальності чоловіків, які повинні виконати свій обов'язок. Інтереси України мають бути понад особисті», - вважає він.

У той же час, за словами Багірова, важливо правильно використовувати Збройні сили в АТО чи інших заходах, у тому числі з юридичної точки зору. «Я - правозахисник. Я проти насильства і загибелі людей. Я ще 12 квітня відправив Турчинову листа про введення надзвичайної ситуації до виборів. Це могло б хоч трохи нормалізувати ситуацію. І ніхто не говорить, що це необхідно для посилення діяльності АТО, застосування зброї і т.д. Це дало б повноваження і Міноборони, й іншим силовим структурам правильно використовувати законно надані можливості, запровадити комендантську годину. Люди розуміли: є певні правила, нехай вони обмежують, але це на благо. Менше б цивільного населення постраждало. Чому цього досі не зробили, зрозуміти не можу. Це некомпетентність, саботаж, боягузтво керівництва, тобто в.о. президента Турчинова і силовиків», - пояснив він.

Крім того, Багіров упевнений, що з часом в Україні буде порушено низку кримінальних справ щодо забезпечення силовиків, які брали участь в АТО. «Доведеться відповісти, куди поділися бронежилети, чому приймалися або не приймалися рішення. Усі звикли до безкарності. Але я думаю, що через кілька років будуть гучні кримінальні справи», - резюмував він.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

309