Учора, 28 травня, в зоні проведення антитерористичної операції збито безпілотний літальний апарат (БПЛА) з невідомою хімічною речовиною, повідомили в прес-службі СБУ.

За попередніми висновками фахівців, апарат є одним із серійних модифікацій БПЛА «Орлан-10» російського виробництва з парашутною системою приземлення.

БПЛА «Орлан-10» є складовою частиною комплексу повітряної розвідки, спостереження і моніторингу. Використовується державними структурами Росії, зокрема, Міноборони РФ як літак-розвідник, здатний створювати карти місцевості в 3D і керувати ходом бою.

 
 
 
 
Залежно від модифікації і встановленого модуля, БПЛА «Орлан-10» може нести на борту тепловізор, фотокамеру, геостабілізовану відеокамеру, радіопередавач, ретранслятор. Наразі здійснюються відповідні технічні та хімічні експертизи.

Нагадаємо, військовослужбовці ПДВ Збройних сил України та спеціальних підрозділів, які беруть участь в антитерористичній операції, 28 травня з допомогою високотехнологічних засобів озброєння збили безпілотний літальний апарат над одним із блокпостів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

781