Україна потребує ухвалення нової Конституції для виходу з кризи. Про це в ході прес-конференції повідомила голова оргкомітету, віце-спікер Громадянського Парламенту жінок України Людмила Супрун, передає кореспондент Forum'у.

«Україна потребує об'єднання сторін, які не розуміють зараз один одного. Це стосується і громадян України, і відносин з іншими державами. Виходом із кризи стане ухвалення нової Народної Конституції. Верховна Рада не може змінити нині чинний Основний Закон країни, а лише внести зміни. Ініціювати ухвалення нової Конституції можуть тільки українці», - сказала Супрун.

За її словами, близько 100 фахівців, які мають переважно юридичну освіту, підготували проект нової Конституції України, текст якої необхідно винести на референдум. «Це не проект якоїсь партії, а ініціатива громадськості. Ми написали Конституцію не під якогось президента, а для громадян нашої країни», - зазначила вона.

«У цьому тексті збережено близько 90% нинішньої Конституції. Там тільки ті зміни, які хоче бачити Україна, які дозріли в суспільства. В тексті передбачені вимоги Майдану, пропозиції влади та органів місцевого самоврядування», - пояснив екс-спікер Олександр Мороз.

Також він повідомив, що Народною Конституцією пропонується визнати Україну цілісною унітарною державою з посиленими повноваженнями місцевого самоврядування без федералізації; встановити парламентсько-президентську форму правління європейського типу; ліквідувати державні адміністрації і передати їхні повноваження виконкомам рад; створити можливості повноцінного самоврядування та контролю над владою; статус державної мови залишити за українською, а російську визнати офіційною, іншим мовам надати гарантії розвитку; спростити судову систему; скасувати безстрокове призначення суддів; позбавити інші гілки влади можливостей втручатися в судову; обирати президента і депутатів на 4 роки не більше двох разів підряд; ввести заборону на зміну тексту Конституції представниками влади і надати це право тільки установчим зборам і т.д.

«Ми пропонуємо українцям ухвалити цю Конституцію через референдум, тому що нинішній склад Ради хоча й усвідомлює необхідність ухвалення нового Основного Закону, але вони зроблять все, щоб допрацювати до 2017 року, і не змінювати Конституцію», - сказав перший космонавт незалежної України, екс-заступник голови Комітету ВР з національної безпеки і оборони Леонід Каденюк.

Льотчик-випробувач пояснив, що в суботу, 31 травня, буде створена ініціативна група, яку зареєструє ЦВК, і буде оприлюднено текст Народної Конституції. Учасники цієї групи мають 40 днів для збору 3 млн підписів, щоб провести всеукраїнський референдум щодо ухвалення нової Конституції України. У свою чергу, президент має протягом 5 днів після закінчення терміну для збирання підписів оголосити про проведення голосування з цього приводу.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1381 грн.
57