На думку лідера Громадського руху «Український вибір» Віктора Медведчука, в Україні рівень соціального захисту і дотримання трудового законодавства - одні з найгірших у світі.

Як відомо, Міжнародна конфедерації профспілок в Україні у своєму звіті заявила про те, що в нашій країні «немає гарантій прав трудящих у зв'язку з крахом верховенства закону». Дослідження проводилося в 139 країнах світу з травня 2013 р. по березень 2014 р. При цьому загальний рівень розвитку держави не є показником дотримання прав і свобод найманих працівників.

«Найкращий результат продемонструвала Данія. Експерти високо оцінили дотримання прав трудящих в Уругваї, Франції, Фінляндії, ПАР, Бельгії, Естонії та деяких інших країн. Трохи гірші справи у Тунісі, Молдові, Росії, Іспанії, Новій Зеландії, Швейцарії, Японії. Всього до цієї категорії потрапили 27 країн», - написав Медведчук у своєму блозі.

Політик зазначив, що США отримали дуже низьку оцінку МКП: у країні зафіксовано системні порушення прав трудящих. До тієї ж категорії потрапили Кенія, Конго, Аргентина, Ботсвана, Сальвадор, Гондурас, Індонезія, Іран, Ірак та ін. (всього 30 країн).

«Один із найгірших результатів продемонструвала Україна. Країнами, в яких абсолютно немає гарантій прав трудящих у зв'язку з крахом правової системи та/або у зв'язку з тим, що там ведуться бойові дії, також визнані Сирія, Судан, Південний Судан, Сомалі, Палестина, Лівія та Центральноафриканська Республіка», - написав лідер «Українського вибору».

Він зазначив, що висококваліфіковані українські спеціалісти не лише працюють за копійки, але і не мають ніяких гарантій. «Роботодавці не зацікавлені в підвищенні зарплат, створенні належних умов праці. Заборгованість із заробітної плати в Україні вже перевищує 1 млрд грн, і ця цифра постійно зростає», - стверджує Медведчук.

На думку політика, українська влада зобов'язана задуматися про своїх громадян, забезпечити їм соціальний захист, гарантувати дотримання трудового законодавства. «Жодна бюджетна економія не може бути виправданням зубожіння і безправ'я власного народу», - підсумував політик.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

18