Упродовж січня-квітня 2014 р. кількість угод по Київській області впала в 3,2 разу до 992, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це в коментарі «Капіталу» повідомив провідний аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький.

Продавцям земельних ділянок не щастить уже другий рік поспіль. Аналітики очікували, що минулий рік покаже збільшення кількості угод на 15-20 %, до 16-17 тис. порівняно з 2012 р. Але з 1 січня 2013 р. змінилися правила роботи: всі операції на ринку нерухомості стали фіксуватися в електронному Єдиному державному реєстрі прав на нерухоме майно, а функція реєстрації перейшла від Бюро технічної інвентаризації до нотаріусів і держреєстраторів. Ринок виявився непідготовленим до змін: нотаріуси не могли отримати доступ до реєстру, на сам реєстр було скоєно кілька хакерських атак і т. д.

Як тільки всі реєстраційні механізми були налагоджені, в Україні почалися масові заворушення. У підсумку замість очікуваного зростання кількість договорів купівлі-продажу за підсумками 2013 р. знизилася на 33 %, до 10,9 тис.

Останній чинник стримує розвиток ринку і зараз. «Зважаючи на нестабільність у країні та через девальвацію курсу гривні угод на ринку купівлі-продажу землі під забудову практично немає»,- сказав президент асоціації «Земельний союз України» Андрій Кошиль. Він зазначає, що у 2014 р. невеликі сплески купівельної активності спостерігалися у пікові періоди курсових коливань - лютому, березні, коли з банків масово забирали депозити і вкладали в альтернативні інструменти: золото, нерухомість, і, зокрема, земельні ділянки.

Найбільший інтерес до земельних ділянок у Криму. Однак на території півострова сьогодні немає законодавчих механізмів, які дозволяли б оформити чисту, з юридичної точки зору, угоду. Тому кількість договорів купівлі-продажу невелика, зазначив Кошиль.

Ціни, за якими власники виставляють землю на продаж, дуже не змінилися, каже Костецький. Але експерти відзначають, що в умовах відсутності продажів цінова статистика носить відносний характер. «У багатьох власників земельних ділянок існує ілюзія, що саме вони призначають ціну за свою ділянку, - звичайно ж, це не так, але саме з цієї причини оголошення про продаж багатьох ділянок висять в інтернеті роками, а заявлена вартість абсолютно не відображає реальний попит»,- каже виконавчий директор агентства нерухомості RealDruzi Олександр Друзенко.

Рідкісні операції проходять без індивідуальних знижок, розмір яких може досягати 50 % від заявленої ціни наділу. Однак потенційні покупці сьогодні налякані нестабільною ситуацією в країні, тому навіть хороші дисконти не допомагають активізувати попит. Костецький вважає, що ожити ринок землі зможе тільки тоді, коли ситуація в країні стабілізується.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето/осень
2591 грн.
27