У нового президента є формальна підстава для розпуску парламенту - це відсутність юридично оформленої коаліції у Верховній Раді. Таку думку в коментарі кореспондентові Forum'у висловив глава Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Я шукав, хто входить до нашої нинішньої коаліції, документи про її створення, але нічого немає. Може бути, ці документи засекречені, але тоді це велика помилка. Тому з формально-юридичної точки зору частина членів команди Порошенко вважає, що у нового президента будуть всі формальні обставини практично відразу розпустити цю Раду через відсутність юридично оформленої коаліції», - сказав Фесенко.

Також політолог зазначив, що новий президент потребує парламентських перевиборів.

«Перевибори потрібні новому президентові. Він може створити пропрезидентську більшість і в цьому парламенті, з цим не буде проблем. Але ця коаліція буде лояльна до нього кілька місяців, а потім почнуться проблеми. З точки зору політичної логіки він має сформувати свою власну більшість. А це можливо тільки за результатами перевиборів до парламенту», - вважає Фесенко.

Але крім цього, на його думку, причиною для позачергових парламентських виборів має стати його «моральне старіння».

«Рада не відповідає новим політичним настроям. Усі провідні політичні лідери, яких підтримали на президентських виборах, крім Юлії Тимошенко, не мають своєї фракції в парламенті, а українці за них голосують. Партія регіонів має формально найбільшу фракцію в парламенті, а її кандидат отримує 2-3% на виборах. Ця партія - політичний атавізм. Вона масштабно представлена в парламенті, але втратила підтримку в суспільстві. Навіщо такий парламент зберігати?», - поставив риторичне запитання експерт.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето/осень
1851 грн.
49