Віктор Медведчук вважає провальним конституційний процес, на який спочатку українці покладали великі надії. Такого висновку політик дійшов, проаналізувавши документи щодо зміни Основного закону країни.

«Проект нового Основного закону, який протягом тривалого часу був предметом гарячих суперечок українських політиків, обіцяє стати сюрпризом і для пересічних українців, і для народних депутатів. Замість проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України» народним обранцям роздали Порівняльну таблицю. Але головна інтрига останніх місяців так і залишилася нерозкритою: досі достовірно невідомо, хто саме є автором напрацьованих змін», - написав Медведчук.

Політик зазначив, що за всі роки незалежності в демократичній і правовій Україні громадяни не мали можливості безпосередньо брати участі в ухваленні Конституції, зате активно обговорювали запропоновані зміни та напрацювання. «Нова влада, незважаючи на всі запевнення в демократичності, не допустила українців навіть до обговорення Основного закону. Українському народові пропонують жити за Конституцією невідомого автора, ухваленою без широкого обговорення, зате... узгодженою у Венеціанській комісії», - підкреслив лідер «Українського вибору».

На думку політика, навіть поверхове вивчення запропонованих матеріалів дозволяє зробити висновок, що можновладці знову обдурили своїх громадян. По-перше, у новій редакції Конституції депутатам гарантується депутатська недоторканність. По-друге, автори змін відмовилися від ідеї введення імперативного манданта. По-третє, децентралізація влади, про яку стільки говорили в Києві, - не більш ніж чергова декларація.

«Основні зміни в новому проекті Конституції торкнулися переважно розподілу повноважень ВР та президента. Тему всеукраїнського і місцевого референдумів практично залишили без уваги. Народовладдя опинилося поза зоною інтересів авторів законопроекту, а це означає, що представники нової влади не готові делегувати громадянам право керувати країною за допомогою народного волевиявлення», - резюмував Медведчук.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
951 грн.
42