Кожен крок новообраного президента буде пильно оцінюватися, кредит довіри суспільства доведеться відпрацьовувати. Таку думку в коментарі Forum'у висловив президент аналітичного центру «Політика» Ігор Попов.

«Кредит треба віддавати і відпрацьовувати. У Порошенка явно не буде тихих 100 днів, протягом яких його не критикуватимуть. З моменту введення процедури інавгурації всі уважно стежитимуть: було там усе ідеально чи були помилки. Також під серйозне оцінювання потраплять перші символічні кроки: візити, кадрові призначення, використання державних резиденцій, кортежів і т.п. І чим далі, тим більше стануть наростати вимоги проведення серйозних системних реформ і прийняття рішень», - пояснив він.

Коментуючи заяву Порошенка про прийдешній розпуск парламенту, Попов сказав, що це зробити буде досить складно. «Це буде одним із перших «драконів», перемогти якого має новий президент. ВР уже відправила у Венеціанську комісію пропозицію доопрацювати в цьому складі до 2017 року. Також, ведуться переговори про створення широкої коаліції, як опонента президента. А оскільки Порошенко публічно заявив, що доб'ється до кінця року перевиборів, це вже питання здатності виконати одну з перших обіцянок, питання політичних амбіцій і честі. Спертися у цьому питанні він поки що може на суспільну підтримку і меншість депутатів. Але у нас люблять переможців. За рахунок психологічного чинника, що Порошенко прийшов на 5 років, думаю, у нього вийде застосувати технологію розпуску», - сказав експерт.

У той же час, на думку Попова, кризу в Україні не вдасться швидко подолати. «Вона у нас вже півроку і ще як мінімум півроку триватиме», - вважає експерт.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

146