В Україні з 1 червня вантажівки зможуть їздити автошляхами тільки вночі.

Як повідомляє прес-служба «Укравтодору», транспортним засобам загальною масою понад 24 тонни або навантаженням на вісь понад 7 тонн рух з 10.00 до 22.00 буде заборонено.

Дорожники пояснюють, що висока температура повітря у літній період призводить до значного нагріву асфальтобетонного покриття через акумулювання сонячної радіації його темною поверхнею.

«За даними вчених, температура дорожнього покриття, за якої органічні в'яжучі переходять у розм'якшений стан, через що погіршуються його характеристики, становить 40-42 градуси Цельсія, які спричиняє температура повітря 28 градусів. Рух великотоннажного транспорту за таких умов призводить до катастрофічних руйнувань дорожнього полотна - появи колій та зсувів, утворення деформацій, і, як наслідок - знищення цілих ділянок автодоріг», - йдеться в повідомленні.

За попередніми розрахунками, сума збитків дорожнього господарства внаслідок неналежної експлуатації доріг компаніями-перевізниками щорічно досягає 2 млрд грн.

В «Укравтодорі» зазначили, що рішення про введення сезонного обмеження вже прийнято у Житомирській, Київській, Миколаївській, Черкаській та Чернігівській областях. Відповідні дорожні знаки і панно для інформування громадян у цих регіонах уже встановлені.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/высокая мода/лето/осень
2526 грн.
184