Україна схвалює заяви президента РФ Володимира Путіна про те, що Росія після президентських виборів в Україні працюватиме з новообраною українською владою. Про це в.о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця сказав журналістам.

«Можливим є визнання з боку Росії новообраного президента або новообраної влади України. Якщо це дійсно відбудеться, ми вітатимемо не тільки заяви Росії, але й конкретні дії Росії щодо визнання українського уряду та налагодження співпраці з легітимно обраним українським урядом», - сказав Дещиця.

За його словами, питання про запровадження санкцій проти Росії має превентивний характер.

«Те, що зараз Росія робить певні заяви (сподіваємося, що вони також будуть підкріплені і конкретними діями), показує, що Росія взяла до уваги можливе застосування таких заходів з боку як ЄС, так і США», - сказав Дещиця, повідомляє «УНІАН».

За його словами, вчорашнє обговорення на засіданні Ради безпеки ООН питання деескалації ситуації на сході України та зменшення напруги на українсько-російському кордоні підтверджує, що всі члени Ради безпеки ООН підтримують позицію України щодо необхідності проведення президентських виборів в Україні без будь-яких провокацій.

У свою чергу, міністр закордонних справ Естонії Урмас Паєт зауважив, що питання про можливість запровадження проти Росії третьої хвилі санкцій розглядається Європейським Союзом. «Питання санкцій розглядається, але конкретні заходи будуть вжиті лише в разі, якщо ми побачимо, що не буде деескалації конфлікту, або виникатимуть якісь інші подібні проблеми», - сказав він.

Як раніше повідомляв ForUm, президент Росії Володимир Путін готовий співпрацювати з прийдешньою владою в Україні після президентських виборів 25 травня.

Нагадаємо, позачергові вибори президента України відбудуться вже цієї неділі - 25 травня. На пост президента балотується 21 кандидат, зареєстрований ЦВК.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

44