Кабінет Міністрів планує знизити рівень роздрібних цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення, повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

У міністерстві зазначили, що наявна на сьогодні система державного цінового регулювання у сфері виробництва та реалізації лікарських засобів і виробів медичного призначення не забезпечує економічну обґрунтованість зміни рівня цін на цю продукцію, зокрема орієнтації цін внутрішнього ринку на рівень цін світового ринку.

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про стабілізацію цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення» розроблено на виконання доручень прем'єр-міністра щодо забезпечення населення лікарськими засобами і виробами медичного призначення за доступними цінами та зменшення бюджетних витрат на їх закупівлю, має на меті вдосконалити систему державного цінового регулювання у цій сфері.

Проект передбачає зміну диференціації граничних торговельних (роздрібних) надбавок залежно від закупівельної ціни на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що дозволить знизити рівень роздрібних цін, а отже, витрат пацієнтів (споживачів) на цю продукцію до 17%.

Крім того, проектом постанови встановлюється новий порядок декларування зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення, згідно з яким запроваджується механізм визначення порівняльних (референтних) цін, встановлених у референтних країнах (у країні їх походження, Болгарії, Молдові, Польщі, Словаччині, Чехії, Латвії, Угорщині та Сербії) та в Україні.

При цьому, заявлена до декларування ціна не повинна перевищувати середньоарифметичне значення цін у цих країнах. До процесу декларування залучатимуться Держлікслужба (надавати заявникові довідку про правильність обрання конкретних лікарських засобів або виробів медичного призначення в референтних країнах та в Україні) та Держцінінспекція (надавати висновок щодо розрахунку оптово-відпускної ціни).

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1279 грн.
38