У зв'язку з газовою суперечкою між Росією та Україною Євросоюз має намір розробити комплекс заходів, спрямованих на подолання енергодефіциту в разі припинення постачання російського газу. Про це повідомляє «Німецька хвиля».

Комісар ЄС з енергетики Гюнтер Еттінгер заявив у середу, 21 травня, на міжнародній конференції з енергетики в Брюсселі, що документ Єврокомісії щодо безпеки енергопостачання Євросоюзу буде представлений «упродовж одного або двох тижнів».

За словами єврокомісара, у розробленому плані буде міститися інформація «про диверсифікацію джерел, маршрути і постачальників».

Також у документі йдеться про необхідність поповнення сховищ енергоносіїв, розроблення національних планів дій у надзвичайних ситуаціях та забезпечення поставок газу членам ЄС на сході Європи. Газопостачання деяких східноєвропейських країн, таких як Естонія і Болгарія, на 100% залежить від Росії. Польща забезпечується російським газом на 60%.

У свою чергу прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск представив на конференції в Брюсселі план так званого «Енергетичного союзу», який пропонує позбутися «газового рабства» шляхом будівництва транснаціональних газопроводів та сховищ енергоносіїв в Європі. Крім того, польський політик запропонував створити в Євросоюзі централізовану структуру із закупівель газу.

Нагадаємо, другий раунд тристоронніх переговорів щодо газового питання між Росією, Україною та Європейським Союзом відбудеться у Берліні 26 травня.

Російський газовий монополіст «Газпром» відправив офіційне повідомлення Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» про перехід на передоплату і виставив попередній рахунок за червень у розмірі 1,66 млрд доларів, виходячи з ціни на російський газ в 485,5 долара за 1 тис. куб. м.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що питання попередньої оплати за російський газ Україною не може стояти на порядку денному, в зв'язку з відсутністю згоди Росії на врегулювання газового спору.

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу сподівається, що Росія не припинить постачання природного газу, поки не завершені тристоронні консультації між ЄС, Україною і Росією.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1599 грн.
36