Глава польського уряду Дональд Туск вважає, що добудувати український нафтопровід «Одеса-Броди» в Польщі стає з кожним днем усе складніше в умовах нестабільної ситуації в Україні та відсутності гарантій економічної вигідності цього проекту. Про це він заявив сьогодні в ефірі Польського радіо.

«Сьогодні нафтопровід, який би з'єднував нафтові родовища Центральної Азії через Україну з Польщею та Європою, є політично цікавим, але його реалізація через те, що відбувається на сході України, стає складнішою, ніж було раніше. Раніше його також було складно реалізувати через питання економічної вигоди», - сказав Туск.

Він назвав економічну доцільність необхідною умовою для реалізації цього проекту, передає «УНІАН».

"Ми пояснюємо в Європі, що енергія - це не тільки бізнес (...) Але це не змінює факту, що більшою чи меншою мірою енергія повинна бути бізнесом, тому що ніхто не платитиме надмірні кошти за нафту або електроенергію", - зазначив Туск.
Польський прем'єр також заявив, що Польща готова була б побудувати польську ділянку нафтопроводу, проте на сьогодні немає гарантій, що буде достатня кількість нафти для успішної роботи цього проекту.

«Розуміючи геополітичну важливість цього проекту, ми весь час вважатимемо, чи відповідає це фінансовій логіці. Питання: чи потече цим трубопроводом нафта, яка буде досить дешевою, щоб її купили?» - підкреслив він.

Нагадаємо, наприкінці минулого року польська державна нафтотранспортна компанія PERN Przyjazn відмовилася виділити кошти на добудовування нафтопроводу «Одеса-Броди» до польської Адамової Застави, що призвело до втрати можливого дофінансування цього проекту Європейським Союзом у розмірі близько 120 мільйонів євро.

Компанія пояснила свою позицію відсутністю гарантій прокачування достатньої кількості нафти для економічної вигідності проекту.

Україна лобіює проект Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК), який планується створити на базі нафтопроводу «Одеса-Броди» шляхом продовження його до Польщі, з початку дев'яностих років, але навіть після побудови української ділянки в 2001 році досі не вдалося його реалізувати.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/высокая мода/осень
2591 грн.
88