Важливе завдання нового Президента полягатиме в обмеженні апетитів олігархічних груп, встановленні рівновіддалених відносин з їхніми лідерами, забезпеченні прозорої кадрової політики та наведення ладу в тендерних закупівлях.

Про це заявили провідні українські експерти під час круглого столу «Вплив олігархів на Вибори-2014 та на сучасну українську політику».

На думку експертів, нинішня конституційна модель посилює можливості для олігархічних впливів як на кадрові питання, так і на економіку, пише «РБК-Україна».

Найбільш яскравими прикладами такого впливу вони назвали розподіл рефінансування між наближеними до влади олігархами, а також спроби групи «Приват» викупити державну нафту з нафтопроводів зі знижкою в 1 млрд дол. Найбільше увагу експерти приділили обговоренню впливу на українську політику бізнесменів Ігоря Коломойського і Ріната Ахметова.

Експерти також зазначили, що за останні 3 місяці Ігор Коломойський став найвпливовішим олігархом України і якщо така тенденція збережеться через рік він може стати і найбагатшим.

У своєму виступі глава центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко заявив:

«Зараз Коломойський союзник (влади - Ред.), є багато позитивних оцінок на його користь, але почнеться боротьба. Як і будь-який олігарх, який хоче отримати надмірну владу, він зіткнеться з протистоянням з боку суспільства і частини політичної системи».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

152