Росія не може і не збирається гарантувати територіальну цілісність України, оскільки ніколи не брала на себе таких зобов'язань, заявив прем'єр-міністр Дмитро Медведєв в інтерв'ю агентству Bloomberg.

«Ми нічого нікому не повинні гарантувати, тому що ми ніколи не брали на себе жодних зобов'язань на цю тему, але ми виходимо з того, що найголовніше завдання - заспокоїти ситуацію на території України, не гарантувати щось комусь, а заспокоїти цю ситуацію», - сказав прем'єр, відповідаючи на запитання агентства, чи може Москва гарантувати, що Луганська і Донецька області не стануть частиною Росії, а залишаться частиною України.

Прем'єр у свою чергу закликав «партнерів по діалогу» дати гарантії іншого роду.

«Нехай нам наші партнери по діалогу, в тому числі Євросоюз і США, що-небудь прогарантують - про те, що не втручатимуться у внутрішні справи України, нехай вони нам прогарантують, наші партнери на Заході, що вони не втягуватимуть Україну до Північноатлантичного альянсу, що ті люди, які живуть на сході, не втратять можливості говорити російською мовою, що не прийде якийсь божевільний «Правий сектор», не почне їх різати», - сказав він.

Проте загалом, на думку Медведєва, гарантії має давати українська влада своєму народові і для цього необхідно вести діалог, повідомляє РІА «Новости».

«Українська влада повинна гарантувати своєму народові, що на сході буде спокійно, що вона не застосовуватиме важку техніку, включаючи танки і літаки, вертольоти, проти своїх людей. Ось що необхідно гарантувати, сісти за стіл переговорів і говорити про майбутнє, яким чином воно бачиться і владі Києва, і людям, які живуть на сході», - пояснив глава Кабміну.

На думку прем'єра, нині з цього приводу існує «прямий дисонанс», коли Київ наполягає на збереженні унітарної держави, а жителі на сході країни вважають, що така форма державного устрою не забезпечує дотримання їхніх прав.

«Саме про це має йти діалог, і результатом повинна бути нова Конституція, хоча ми нічого не нав'язуємо - це внутрішньоукраїнський процес. Але ми розуміємо, що в рамках чинного правового поля цю проблему не розв’язати. Наскільки я розумію, про це ж зараз стали говорити і деякі люди в Києві. Сподіваюся, що це хороший сигнал», - додав Медведєв.

Нагадаємо, Будапештський меморандум, укладений у 1994 році між Україною, США, Росією і Великобританією, містить пункти, які надають Україні гарантії її суверенітету і безпеки.

Згідно з Меморандумом, США, РФ і Великобританія зобов'язалися, зокрема, поважати незалежність, суверенітет та наявні кордони України; утримуватися від погрози силою та її застосування проти територіальної цілісності та політичної незалежності України.

Як раніше повідомляв ForUm, 18 березня Росія, представники Республіки Крим і Севастополя підписали договір про входження півострова до складу РФ.

20 березня Держдума РФ ухвалила рішення про входження Криму до складу РФ. 21 березня аналогічне рішення ухвалила Рада Федерації Росії.

11 травня в Донецькій та Луганській областях пройшов референдум про статус регіонів, організований прихильниками федералізації.

Пізніше керівництво так званої Донецької народної республіки оголосило про суверенітет ДНР і звернулося до РФ з проханням про включення до складу Росії. Про суверенітет оголосила і Луганська народна республіка.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

164