Лідер Громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук упевнений, що повноправне членство в Митному союзі зміцнить позиції України на світовій арені.

«Митний союз розширюється. Уряд Киргизії оприлюднив проект «дорожньої карти» щодо приєднання до Митного союзу та Єдиного економічного простору. Невдовзі до МС готова приєднатися Вірменія, про свій намір розвивати співпрацю з Союзом заявили Ізраїль, Туреччина, Індія і В'єтнам», - написав політик у своєму блозі на сайті «Українського вибору».

На його думку, участь у цьому найпотужнішому економічному об'єднанні для України є вигідною і перспективною, адже багато підприємств країни експортоорієнтовані на СНД, а країни МС і в першу чергу Росія були й залишаються основними ринками збуту української продукції металургійної галузі, машинобудування, хімічної і харчової промисловості. Так, у 2013 році Україна експортувала в Росію понад 50% виробленого машинобудівного обладнання.

«Розрив торговельно-економічних відносин з РФ, втрата замовлень і контрактів, призупинення та закриття підприємств уже завдали колосальної шкоди вітчизняній економіці», - зазначив Віктор Медведчук. У той же час, за прогнозами експертів, у разі приєднання до МС Україна до 2030 року могла б отримати преференцій на суму $225 млрд, обсяг виробництва машинобудування, приладобудування та інших наукоємних галузей збільшився до $72 млрд, а аграрії і харчовики за рахунок розширення торгівлі заробили понад $1 млрд.

«Повноправне членство в МС зміцнить позиції України на світовій арені. Інвестиційна привабливість країни збільшиться в рази, компанії отримають доступ до зовнішніх запозичень на прийнятних умовах, зможуть провести реформи з модернізації, підвищити власну конкурентоспроможність», - переконаний лідер «Українського вибору». Це особливо актуально зараз, коли в державній скарбниці немає грошей не тільки на модернізацію, але навіть на фінансування капітальних витрат вітчизняної промисловості.

«В умовах економічної кризи відмова від співпраці з МС і новий виток євроінтеграційних реформ може повністю знищити економічну незалежність України. Недалекоглядна зовнішня політика нової влади відкидає нашу країну на десятиліття назад і прирікає її на роль чергового сировинного придатка Євросоюзу», - додав Медведчук.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

50