На думку Віктора Медведчука, нинішньому керівництву країни доведеться вибирати між зобов'язаннями перед українським народом і виконанням вимог МВФ.

У своєму блозі на сайті «Українського вибору» його лідер звернув увагу на негативні наслідки політики жорстких обмежень, яку Фонд проводить у кредитованих країнах.

«Яскравий приклад того - колись успішна сільськогосподарська Республіка Руанда. У 1980-ті роки 90% її населення займалися натуральним сільським господарством. Однак після кількох неврожайних років наприкінці 1980-х - початку 90-х держава змушена була взяти кредити у МВФ. Натомість Фонд зажадав від Руанди відмовитися від політики продовольчого самозабезпечення, держпідтримки фермерських господарств і зобов'язав девальвувати нацвалюту», - написав він і додав, що в результаті Руанда катастрофічно зубожіла, а її
зовнішній борг досяг небувалих розмірів.


«З руйнівними методами, нав'язаними МВФ, можуть зіткнутися українські аграрії вже нинішньої осені. Адже сільське господарство - це фактично єдина галузь, яка ще допомагає вистояти українській економіці», - стверджує лідер «Українського вибору».

Згідно з даними провідних аналітиків світу, потенціал українського аграрного сектора величезний: країна здатна вирощувати до 100 млн тонн зерна щорічно і стати одним із лідерів світового ринку.

Вже сьогодні вітчизняні сільгоспвиробники складають
конкуренцію своїм європейським колегам, але без державної підтримки АПК
приречений на загибель, стверджує Медведчук.


«Стане Україна європейською державою з модернізованою
економікою чи піде шляхом Руанди? Це залежить тільки від нової влади: або вона
згадає про свої зобов'язання перед українським народом, або візьметься
виконувати вимоги МВФ», - підкреслив політик.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

187