НАК «Нафтогаз України» звернулася до російського «Газпрому» з пропозицією компенсувати і закачати в українські ПСГ 2 млрд куб. м природного газу як компенсацію за газ, який перебуває на балансі «Чорноморнафтогазу».

Про це повідомив заступник міністра енергетики і вугільної промисловості України Ігор Діденко на прес-конференції у Києві в четвер, 15 травня.

За його словами, така пропозиція НАКу була спрямована разом із передарбітражною претензією та пропозиціями української сторони щодо врегулювання газового конфлікту.

«Нафтогаз України» відправив 28 квітня листа «Газпрому» з пропозицією врегулювати на корпоративному рівні це питання», - повідомив Діденко.

Як відомо, на території України розташовано 13 ПСГ. Із них 12 (загальною активною потужністю близько 31млрд куб. м) знаходяться на материковій частині й експлуатуються оператором української ГТС - компанією «Укртрансгаз».

Ще одне ПСГ (Глібовське) розташоване в Криму і перебуває на балансі «Чорноморнафтогазу». Його потужність становить 1 млрд куб. м активного газу (у разі реконструкції - з можливістю збільшення до 3 млрд куб. м).

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

217