Уряд може відмовитися від розформування Міністерства доходів і зборів. Замість реанімації Державної податкової та Державної митної служб розглядається можливість створення на базі Міндоходів Служби доходів і зборів, підпорядкованої Міністерству фінансів.

Про це зараз говорять і в апараті Кабміну, і в Мінфіні, пише газета "Капітал" з посиланням на джерела в уряді.

«Міністр фінансів Олександр Шлапак стане найвпливовішою людиною в уряді. У його руках будуть сконцентровані всі грошові потоки. Замість повноцінної реанімації Державної податкової та Державної митної служб уряд розглядає можливість створення Служби доходів і зборів, підпорядкованої Міністерству фінансів», - зазначає видання.

Міністр Кабінету міністрів Остап Семерак підтвердив, що ідея створення держслужби перебуває на етапі обговорення в Мінфіні, уточнивши, що до секретаріату Кабміну у вигляді проекту нормативно-правового акта вона ще не дійшла. «Так, така ідея обговорюється», - повідомив член парламентського комітету з питань податкової і митної політики Сергій Терьохін.

За інформацією «Капіталу», проект реформування Міндоходів планується допрацювати до кінця тижня, а потім - винести на засідання уряду.

«Сенс у тому, щоб залишився єдиний орган виконавчої влади - Служба доходів і зборів, яка подавала б усі проекти нормативно-правових актів тільки через Мінфін. Передбачається, що в складі держслужби будуть два профільні департаменти з питань податкової та митної політики. Наявність у структурі відомства департаменту фінансових розслідувань поки під питанням. Ці повноваження можуть бути передані службі фінансових розслідувань», - прокоментував ситуацію з Міндоходів президент Союзу податкових консультантів, член громадської ради Леонід Рубаненко.

Передбачається, що нову держслужбу очолить нинішній перший заступник міністра доходів і зборів Ігор Білоус.

Міністерство доходів і зборів існувало з грудня 2012 р. по березень 2014 р. Єдиним його керівником був Олександр Клименко. Однак після того, як уряд очолив Арсеній Яценюк, Кабмін вирішив відновити діяльність Державної податкової служби (ДПС) і Державної митної служби (ДМС), ліквідувавши міністерство. Відповідне рішення закріплене постановою Кабміну.

Згідно із ним, ДПС і ДМС є центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабміном через міністра фінансів. Першим заступником міністра доходів і зборів, куратором податкової політики був призначений Ігор Білоус, а заступником міністра, відповідальним за митну політику - Віталій Науменко. Рішення про поділ міністерства було продиктовано, зокрема, планами знизити рівень корупції на рівні відомства.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

124
Туфли осень-зима Everest