Росія готова повернутися до переговорів з Україною про умови постачання та ціну газу в разі сплати частини боргу за вже поставлене паливо. Про це заявив сьогодні журналістам прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв.

«Ніхто ніколи не казав: негайно віддайте $4 млрд, - нагадав Медведєв. - Але ви покажіть, що готові це робити. Якщо вони частину заплатять, це, як мінімум, основа для розмов». Прем'єр-міністр додав, що «ми готові обговорювати, що нам робити з цією проблемою, ми готові обговорювати те, яким чином нам підтримати зараз життя людей в Україні».

Прем'єр-міністр РФ наголосив, що «в цьому сенсі ми, напевно, готові навіть наступити на свої інтереси під час обговорення того, як нам щодо газу далі співпрацювати», передає «ИТАР-ТАСС».

За його словами, це, по суті, буде фінансова допомога. Також Медведєв висловив сподівання, що «наші європейські друзі змусять (Україну) хоча б частину грошей, які вона отримала, перевести «Газпрому».

Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв доручив ВАТ «Газпром» перейти з Україною на авансову форму платежів за постачання газу з 13 травня.

НАК «Нафтогаз України» придбає у Національного банку України (НБУ) $2,16 млрд і до кінця травня погасить прострочений борг за постачання природного газу, накопичений перед російським ВАТ «Газпром» станом на кінець березня поточного року, що передбачено кредитною програмою stand by України і Міжнародного валютного фонду.

Програма передбачає, що після погашення боргу в $2,16 млрд до кінця поточного року «Нафтогаз» уже не накопичуватиме борги перед «Газпромом».

За даними «Газпрому», Україна не оплатила майже 10 млрд куб. м природного газу на суму 3,58 млрд дол.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна в десятиденний термін заплатить за російський газ, якщо «Газпром» повернеться до ціни 268 доларів за тисячу кубометрів.

Уряд України і НАК «Нафтогаз України» розпочали процедуру подачі в суд позову до російського «Газпрому».


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

341