Генеральна прокуратура України повідомила екс-главі КМДА Олександру Попову, екс - начальникові ГУ МВС у Києві Володимиру Коряку, колишнім його заступникам Олександру Мариненку і Петру Федчуку про підозру в причетності до подій на Євромайдані 30 листопада 2013 року у Києві.

Як повідомляє прес-служба відомства, підозру оголошено за фактом незаконного перешкоджання працівниками міліції та іншими особами проведенню зібрань, мітингів, вуличних ходів і демонстрацій із застосуванням фізичного насильства, яке мало місце 30 листопада на Майдані Незалежності.

«Зараз це кримінальне провадження приєднано до матеріалів іншого провадження за підозрою екс-президента Віктора Януковича та інших осіб за фактами масових убивств», - йдеться в повідомленні.

Як повідомив начальник управління ГПУ В'ячеслав Перч, в судовому порядку продовжується розгляд клопотань, які спрямовувалися колишнім керівництвом ГПУ 31 січня 2014 року про звільнення екс-чиновників Попова, Володимира Сівковича, Коряка, Федчука, Мариненка від кримінальної відповідальності, відповідно до вимог закону «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».

Печерський районний суд Києва 16 лютого підтримав позицію прокуратури і звільнив цих осіб від кримінальної відповідальності. Однак адвокат потерпілого не погодився з рішенням суду і подав апеляцію. 14 березня Апеляційний суд Києва скасував це рішення і спрямував справу на новий розгляд у Печерський райсуд.

Наразі триває розгляд апеляції. Планується проведення четвертого засідання з цього питання в Печерському райсуді.

За словами Перча, офіційна позиція Генпрокуратури така: всі винні особи, причетні до подій на Майдані, обов'язково будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, про це свідчить розслідування відповідного кримінального провадження. Цей розгляд не впливає на хід розслідування щодо зазначених осіб.

Нагадаємо, Генпрокуратура України 14 грудня 2013 року повідомила про вручення підозри в перевищенні службових повноважень екс-заступнику глави РНБО Сівковичу, екс-главі КМДА Попову, екс-начальникові столичного главку міліції Коряку та його заступнику Петру Федчуку.

У лютому 2014 року відповідне кримінальне провадження було закрито за рішенням суду у зв'язку з дією закону про амністію.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

186