Політолог Володимир Фесенко вважає, що після виборів президента багато виборців південного сходу зіткнуться з серйозною проблемою: переможе кандидат, який не буде безпосередньо, своїм «корінням», пов'язаний з їхнім регіоном.

«Тут виникне питання - хто і як виконуватиме ті обіцянки, які він давав під час передвиборної кампанії. З 20 з гаком кандидатів, які були на початку перегонів, тільки один зможе виконувати свої обіцянки», - зазначає він.

Експерт переконаний - щоб не допустити такого «розриву» політики, які виступали від імені виборців південного сходу, повинні бути залучені до загальнонаціонального діалогу щодо виходу з кризи. «Це дуже важливо для того, щоб ті обіцянки, які даються зараз, можна було спробувати реалізувати, в тому числі через можливу участь у владі», - зазначає він.

Разом із тим, зазначає Володимир Фесенко, це питання залишається поки що відкритим: «Тому зараз треба займатися не тільки обіцянками, але й конкретними політичними та соціальними справами, які відповідають нагальним потребам значної частини не просто виборців, а громадян України».

За словами політолога, в цьому плані непоганий приклад подає Наталія Королевська. «Її (Королевської, - ред.) кампанію і політику можна назвати «стратегією добрих справ». Вона вже не кандидат у президенти, але, я думаю, що таким чином вона працює не просто з потенційними виборцями, а з тими людьми, про яких забули політики», - вважає він.

«Всі сконцентрувалося на протистоянні: ті, хто за єдність України, і ті, кого називають сепаратистами. Але при цьому, політики забули про людей, в яких нагальні соціальні проблеми, яким потрібно отримувати пенсію, зарплату на підприємствах, що працюють, потрібно вирішувати конкретні соціальні проблеми. Це дуже важливо з точки зору навіть не рейтингів або електоральних перспектив, а того, що ми називаємо політичною відповідальністю», - каже експерт.

Тому, впевнений Фесенко, така програма конкретних соціальних справ із залученням до неї жителів південного сходу, зможе не тільки допомогти в організації загальнонаціонального діалогу, але й утримати Луганську та Донецьку області в соціальному полі України. А це, в свою чергу, може зберегти єдність країни, підкреслює політолог.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

168