Чим рідше політики звертають увагу на проблеми Сходу України, тим більше Схід відокремлюється від Києва. Таку точку зору висловив політолог Кость Бондаренко, коментуючи результати псевдореферендуму і фактичну відсутність якої-небудь діяльності кандидатів у президенти, спрямованої на нормалізацію відносин зі східними областями України.

«Ігнорувати Схід не можна. Деякі кандидати після 25 числа (дня виборів президента України, - ред.) почнуть наздоганяти потяг, так званий Східний експрес, який пішов без них. Це буде досить складно зробити, оскільки зі Сходом треба налагоджувати відносини вже зараз», - вважає він.

Однак, як зазначає політолог, більшість політиків дивляться на людей, в тому числі і жителів Сходу України, не як на народ, а як на електорат: якщо електоральне поле дає голоси, значить, кандидат готовий працювати там, якщо ні - не варто звертати на нього увагу.

Разом із тим, на тлі політичної боротьби за Схід різко відрізняється позиція Наталії Королевської, яка виділяє соціальну проблематику як основну у східних областях: «Вона працювала міністром соціальної політики, сама родом зі Сходу (з Луганської обл.), тому розуміє особливості регіону й особливості сприйняття громадянами, які проживають на території Луганської та Донецької областей».

При цьому Кость Бондаренко вважає, що соціальні ініціативи Королевської повинні взяти на озброєння й інші кандидати: «Соціальна допомога Сходу - це дуже слушна позиція. Вона заслуговує уваги і підтримки з боку інших кандидатів.

Хочеться вірити, що ця ініціатива буде підтримана, незалежно від того, що 25 числа (травня - ред.) закінчуються вибори і кандидати перестануть бути кандидатами. Адже Королевська вже два тижні, як не кандидат, але все одно продовжує працювати там».

Якщо ж кандидати не наслідують приклад Королевської і не почнуть шукати спільну мову зі Сходом України, ця територія ризикує стати невизнаною кримінальною республікою, де інтереси звичайних громадян, в тому числі й соціальні, ігноруватимуться. «За міжнародним правом вона все ще буде територією України, а реально місцева влада не визнаватиме верховенство України», - резюмував Бондаренко.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

169