На думку Віктора Медведчука, більшість донеччан мислять себе в категоріях української держави, і з ними можна і потрібно шукати домовленості.

У своєму блозі на сайті «Українського вибору» політик закликав владу враховувати менталітет Донецького краю, головні ідеологічні символи якого - «Савур-могила» і «Молода гвардія» - говорять дуже багато.

«Населення тут суворе й орієнтоване на ідеали жертовного протистояння, коли мирний результат йому здається недосяжним. Тут багато не тільки шахтарів з їхніми традиціями згуртованої боротьби, але й прямих нащадків козацтва (Донського в Луганській області, Слобожанського в Слов'янську і Святогірську)», - підкреслив Медведчук.

Лідер «Українського вибору» не вірить і не допускає «фатальної зумовленості розпаду країни». «Упевнений: незважаючи на трагізм ситуації, з донеччанами, які протестують, можна і потрібно шукати домовленості. Більшість із них мислять себе в категоріях української держави, але не сприймають ті політичні рішення, які вони розглядають як спрямовані на підрив їхніх позицій, ідентичності і зовнішньополітичних уподобань», - стверджує Медведчук.

Він вважає першочерговим завданням сьогодні переговорний процес між офіційною владою і тими, хто представляє протестний рух. «Ми зобов'язані зробити все для збереження єдності України, навіть якщо для цього доведеться поступитися власними політичними амбіціями. Нащадки ніколи не пробачать нам втрати країни», - підсумував політик.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

157