Євросоюз не має наміру визнавати результати референдумів у Донецькій та Луганській областях України, заявили у зовнішньополітичній службі ЄС.

«Так званий референдум на сході України нелегітимний, тому не матиме ніякої юридичної сили», - вкотре зазначили у Брюсселі.

У той же час зовнішньополітична служба визнала, що проведення голосування матиме прямий вплив на обстановку в Україні, оскільки сьогодні глави МЗС 28 країн Євросоюзу на плановій зустрічі в Брюсселі розглянуть «новий розвиток ситуації після проведення так званого референдуму на сході України та можливі заходи у відповідь з боку ЄС», повідомляє «ИТАР-ТАСС».

Крім того, офіційний представник держдепартаменту Джен Псакі в суботу вкотре нагадала, що США не визнаватимуть підсумки референдумів на сході України. На думку представника держдепу, «увага світової спільноти має бути сконцентрована на підтримці зусиль українського уряду щодо проведення президентських виборів 25 травня».

Також влада Польщі заявила, що не визнає результатів референдумів у Донецькій та Луганській областях.

На переконання міністра закордонних справ Чехії Любомира Заоралека, нинішні проблеми в Україні не пов'язані з минулим цієї країни.

«Проблеми України полягають не в її минулому, а в тому, що там відбувається сьогодні:  економіці, яка руйнується, олігархах, соціальній нерівності і в тому, що у країни немає навіть ознаки моделі, яка б функціонувала в майбутньому», - вважає глава МЗС Чехії.

Зовнішньополітичне відомство Великобританії також назвало референдуми на сході України «нелегітимними». Аналогічну позицію озвучив у неділю і президент Франції Франсуа Олланд під час свого візиту в Азербайджан, а також глава канадського МЗС Джон Берд.

Нагадаємо, в неділю, 11 травня, у Донецькій та Луганській областях пройшов референдум про статус регіонів, організований прихильниками федералізації.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

117