Донецька область не має єдиної влади. Таку думку висловив у коментарі Forum'у голова Інституту української політики і Фонду «Українська політика» Кость Бондаренко.

«Дійсно, Донеччина не має єдиної влади: частково щось контролюється губернаторами, частково - так званими сепаратистами, частково - іншими людьми», - заявив він.

Також, за його словами, немає нічого дивного в тому, що губернатор Дніпропетровщини намагається розширити свій вплив на Донецьку область, зокрема, на бізнес. «В принципі, Ігор Валерійович залишається великим бізнесменом, олігархом. І якщо він бачить, що неподалік, на сході України є якісь структури, великі бізнес-угруповання, які сьогодні вразливі з точки зору політики, то чому не використовувати ту ж політику, як інструмент досягнення контролю над цими підприємствами», - пояснив він.

«У Ігоря Валерійовича і без того складаються досить складні стосінки з колегами по цеху олігархів. А сьогодні, коли він наділений владою, коли від нього багато залежить і ще більше може залежати, якщо переможе Петро Порошенко, якого він робить ставку, - багато структур на сході опиняються під загрозою поглинання. Теми злиття і поглинання - для нього дуже характерні. Він дуже добре розбирається», - додав експерт.

Бондаренко вважає, що найбільш вразливими є підприємства Ріната Ахметова. «Якщо про Ахметова говорити, то він зараз перебуває під основним ударом. У нього найбільш ласі шматки, яким може загрожувати захоплення з боку Коломойського», - пояснив він.

Крім того, коментуючи критичну інформацію про дії добровольчих батальйонів Дніпропетровщини на Донеччині, Бондаренко нагадав, що він і раніше заявляв про небезпеку такого роду формувань. «Коли людей набирають не стільки за професійним принципом, скільки за принципом готовності виконувати будь-які накази, не проводиться належна детальна підготовка, і вони кидаються в бій не стільки за державу, скільки за інтереси одного з олігархів - така сила несе потенційну небезпеку», - вкотре наголосив він.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

119