Верховний представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон заявляє, що ЄС все ще чекає від Росії ознак справжньої деескалації української кризи, а президентські вибори 25 травня є важливим моментом для визначення майбутнього України.

Про це Ештон заявила перед початком засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ 28 країн-членів, на якому першим на порядку денному буде розглянута ситуація в Україні.

Ештон, назвавши референдум на Донбасі, проведений 11 травня, «так званим», сказала, що в засіданні Ради ЄС візьме участь голова ОБСЄ Дідьє Буркхальтер, який минулого тижня зустрічався з президентом Росії Володимиром Путіним щодо України, повідомляє «УНІАН».

«Ми все ще очікуємо ознак справжньої деескалації. Це означає відведення військ і спрямування сигналів, які потрібні для того, щоб ситуація заспокоїлася. Деякі заяви, які прозвучали на зустрічі з головою ОБСЄ, можуть обнадіювати, і ми очікуємо почути від нього безпосередньо», - сказала Ештон.

«Вибори - це можливість для народу України демократично обрати президента. Це важливо для майбутнього, для шляху просування вперед. Кандидати готові вести повноцінну виборчу кампанію. Це справжня можливість, і я сподіваюся, що це буде важливим моментом. В інтересах усіх, щоб вибори пройшли якомога краще», - додала Верховний представник ЄС.

Як раніше повідомляв ForUm, Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) підготувала «дорожню карту» щодо вирішення української кризи.

5 травня міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр заявив, що вважає за необхідне організувати нову зустріч у Женеві для обговорення шляхів деескалації ситуації в Україні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

394