Україна вивчає «дорожню карту» щодо врегулювання ситуації в Україні, розроблену ОБСЄ. Про це повідомив у коментарі журналістам директор Департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

«Ми отримали «дорожню карту» від швейцарського головування в ОБСЄ і зараз можемо констатувати, що вона враховує більшість елементів, які раніше були запропоновані швейцарському головуванню українською стороною. Зараз ми уважно вивчаємо цей документ, і після цього вивчення ми будемо готові надати наші пропозиції», - сказав Перебийніс.

Він зазначив, що «дорожня карта» ОБСЄ відрізняється від українського варіанту «дорожньої карти» тим, що вона є більш детальною, але основні позиції зберігаються.

«Зважаючи на те, що варіант ОБСЄ більш детальний, це потребує певного додаткового вивчення», - додав Перебийніс.

Він повідомив, що запропонована Україною «дорожня карта» включає в себе деескалацію конфлікту, початок всеукраїнського національного діалогу та проведення 25 травня виборів президента України, повідомляє «УНІАН».

«Ми виходимо з того, що запорукою виходу із ситуації, що склалася у зв'язку з агресією Росії проти України, є безперешкодне та швидке виконання трьох ключових умов: деескалація конфлікту, початок всеукраїнського національного діалогу та проведення 25 травня виборів президента України», - сказав Перебийніс.

За його словами, саме ці три пункти повинні бути покладені в основі будь-яких домовленостей щодо забезпечення реалізації та можливого доповнення раніше досягнутих результатів у Женеві 17 квітня.

Він зазначив, що ця позиція України доведена до відома всіх залучених сторін. Перебийніс також зазначив, що Україна залишається відданою виконанню женевських домовленостей і готова до конструктивного діалогу з усіма сторонами, в тому числі ОБСЄ, з метою пошуку шляхів розв'язання кризи.

«В Україні і світі розуміють, що деескалація конфлікту можлива лише за умови припинення з боку Росії надання будь-якої підтримки, в тому числі фінансової і матеріальної, незаконним збройним формуванням, які діють у східних та південних областях нашої держави і становлять терористичну загрозу для мирного населення», - додав представник МЗС.

Як раніше повідомляв ForUm, Організація з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) підготувала «дорожню карту» щодо вирішення української кризи.

5 травня міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр заявив, що вважає за необхідне організувати нову зустріч у Женеві для обговорення шляхів деескалації ситуації в Україні.

Представники України і ЄС готові до цієї зустрічі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

380