У Міністерстві закордонних справ України переконані, що скорочення посад у цьому відомстві не позначиться на його роботі. Про це сказав на засіданні прес-клубу в МЗС України заступник міністра закордонних справ - керівник апарату Андрій Олефіров.

«Переконаний, що скорочення не позначаться на ефективності нашої роботи», - зазначив Олефір.

Він наголосив, що співробітники МЗС України розуміють, що у складних умовах, в яких сьогодні опинилася Україна, необхідно працювати за рамками певного графіка роботи, передає «УНІАН».

Олефіров повідомив, що, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня, апарат міністерства скорочено на 67 посад.

«До цього гранична чисельність МЗС була 667 посад, згідно з постановою Кабінету міністрів України, гранична чисельність міністерства стала 600 посад, із яких 592 - посади держслужбовців і 8 посад не відносяться до держслужби. Таким чином, в апараті міністерства скорочено 67 посад», - сказав Олефіров.

Він повідомив, що на дві штатні одиниці скорочені посади в представництвах МЗС на території України.

«Це було просто зробити за рахунок тимчасового припинення діяльності представництва МЗС в Сімферополі», - сказав Олефіров.

При цьому він зазначив, що з 67 посад, які підлягали скороченню, 25 посад були вакантними. За його словами, на сьогодні четверо співробітників МЗС звільнилися за власним бажанням у зв'язку з виходом на пенсію.

Олефіров зазначив, що під скорочення потрапили, насамперед, і співробітники МЗС, які досягли граничного віку перебування на держслужбі. Крім того, було скорочено кілька осіб, які мали догану за неналежне виконання обов'язків.

Олефіров також повідомив, що за кордоном гранична чисельність працівників була скорочена на 10%, і нині становить 1490 штатних одиниць, як дипломатичного, так і обслуговуючого персоналу, який працює у 136-ти закордонних дипломатичних та консульських установах України у 82-х країнах світу.

«Тут було простіше. Оскільки на 155 посад, які повинні були скоротитися, було рівно стільки ж вакантних посад», - сказав він.

Олефіров повідомив, що у центральному апараті МЗС був скорочений департамент економічної співпраці, а в деяких департаментах було зменшено кількість посад і вони були реорганізовані в управління.

За словами Олефірова, нова структура апарату МЗС складається з 13 департаментів, 9 управлінь та трьох окремих секторів. Він повідомив, що до скорочення центральний апарат складався з 17 департаментів, 4 управлінь, 3 відділів та 2 секторів.

Олефіров також повідомив, що посадовий оклад найнижчої дипломатичної посади - аташе становить 1 тис. 450 грн, посадовий оклад директора департаменту - 3 тис. 985 грн, посадовий оклад міністра закордонних справ - 6 тис. 109 грн.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

337