Європейський Союз готовий до нової зустрічі у форматі ЄС-США-Україна-Росія для пошуку шляхів деескалації ситуації в Україні, але водночас готовий запровадити нові санкції проти Росії у разі відсутності деескалації української кризи.

Про це заявив президент Європейської Ради Герман ван Ромпей на прес-конференції після саміту ЄС-Японія.

«Ми відкриті ідеї проведення Женеви-2. Ми працюватимемо з колегами щодо можливості проведення такої зустрічі. І ми працюємо над встановленням стабільності в Україні через підтримку потрібних політичних та економічних реформ. І ми стежимо за ситуацією в Україні погодинно, і те, що відбувається, є приводом для серйозної стурбованості», - сказав Ромпей, повідомляє «УНІАН».

Він заявив, що Росія не виконала вимоги Женевської декларації у плані сприяння деескалації ситуації в Україні.

«Через відсутність деескалації ЄС запровадив санкції у вигляді заборони на в'їзд і заморожування активів 48 осіб. Японія також заборонила в'їзд більш ніж 20 особам із Росії. І ми погодилися в Раді ЄС, що подальші кроки щодо дестабілізації України призведуть до додаткових далекосяжних наслідків для наших відносин у широких галузях економіки. Єврокомісія вже проводить підготовчу роботу. Ми готові вдатися до цих рішень, якщо в цьому буде необхідність», - зазначив Ромпей.

Як раніше повідомляв ForUm, у понеділок, 5 травня, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр заявив, що вважає за необхідне організувати нову зустріч у Женеві для обговорення шляхів деескалації ситуації в Україні.

Міністерство закордонних справ України позитивно оцінює ініціативу з проведення чергового раунду консультацій між сторонами «женевських домовленостей», проте стосовно дати зустрічі ще тривають консультації.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

316
Классические туфли мужские