У відстоюванні національних інтересів у нової влади немає рішучості. Таку думку Forum'у висловив народний депутат від фракції ВО «Свобода», заступник голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Ігор Мірошниченко, коментуючи ескалацію конфлікту в Одесі.

«Я глибоко переконаний, що Міністерство внутрішніх справ свою антитерористичну операцію проводить надзвичайно неякісно. Такі операції проводяться у формі бліцкригу, дуже швидко, без церемоній, жорстко. І якщо все було б швидко і своєчасно, не розросталися б метастазами прояви сепаратизму по всій країні, особливо на схід і південь. Повний абсурд, коли в Одесі міліція під тиском бандитів випускає затриманих. І нема чого розповідати, що прокурор наказав. Саме міліція несе відповідальність за затриманих, їх етапування і т.п. до рішення суду», - вважає він.

Відповідаючи на уточнююче запитання, чи можна покласти всю відповідальність на міліцію, враховуючи, що МВС - частина влади, а не окрема організація, Мірошниченко відповів, що звичайно ні. На його думку, для стабілізації ситуації Києву потрібно діяти, зокрема, необхідно провести кадрові ротації в МВС і призначити на керівні посади в міліції на сході і півдні людей із Західної України. «Це все байки, що у владі повинні бути місцеві», - сказав він.

Крім того, за словами свободівця, невдоволення владою на південному сході сьогодні є цілком природним. «І якщо б нова влада діяла рішуче, її б визнали і на Донбасі, сказали б: є сильна рука. Шкода, але в нас немає сильної руки і рішучості у відстоюванні національних інтересів», - підкреслив нардеп.

«Сподіваюся, завтра в парламенті буде кворум для ухвалення рішень, і ми не будемо обговорювати міфічні проекти змін до Конституції, які повинні заспокоїти терористів і догоджати Москві. Якщо й обговорювати Конституцію, то не зараз. Нині треба обговорювати можливості встановлення нормальної влади по всій країні, збереження територіальної цілісності та знищення терористів», - резюмував він.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

172