Президент Росії Володимир Путін підписав указ про нагородження орденами і медалями значної групи співробітників російських ЗМІ. Державні нагороди вони отримають «за об'єктивність під час висвітлення подій у Криму». Про це пише газета «Ведомости».

Указ № 269 «Про нагородження державними нагородами РФ» був підписаний ще 22 квітня, але публічно про нього не повідомлялося.

У розділі «Документи» на офіційному сайті президента під № 268 значиться указ від 21 квітня про реабілітацію репресованих народів Криму, а потім відразу йде указ № 270 від 22 квітня про деякі кадрові питання у Держнаркоконтролі. Це означає, що указ № 269 знаходиться «не в публічному доступі», роз'яснили в прес-службі президента РФ.

Згідно з указом, працівники ЗМІ нагороджені за високий професіоналізм та об'єктивність у висвітленні подій в Республіці Крим», розповіла виданню людина, яка бачила цей документ. За його словами, всього нагороджено більше 300 осіб, у тому числі близько 90 кореспондентів. Масштаб нагороджень безпрецедентний, каже чиновник: наприклад, після подій 2008 року в Південній Осетії тодішній президент Дмитро Медведєв нагородив лише 11 журналістів.

Близько сотні нагороджених представляють ВГТРК, більше 60 - «Перший канал», по кілька десятків - телеканали НТВ, Russia Тoday і холдинг Life News. Співробітників телеканалу «Дождь» і радіостанції «Эхо Москвы» у списку заохочених немає.

Найвище оцінені заслуги гендиректора НТВ Володимира Кулистікова, який отримав орден «За заслуги перед Вітчизною» II ступеня. Того ж ордена, але IV ступеня удостоєні керівники Роскомнагляду Олександр Жаров і ФГУП «Російська телевізійна і радіомовна мережа» Андрій Романченко, перший заступник гендиректора ВДТРК Антон Златопольський, головний редактор агентства «Росія сьогодні» Маргарита Симоньян і головний редактор «Комсомольської правди» Володимир Сунгоркін. Телеведучий Володимир Соловйов нагороджений орденом Олександра Невського. Орден пошани дістався гендиректору холдингу Life News Араму Габрелянову, першому заступникові гендиректора ИТАР-ТАСС Михайлу Гусману і головному редактору служби інформації НТВ Тетяні Мітковій, орден Дружби - ведучим телеканалу «Росія» Андрію Кондрашову та Ернесту Мацкявичусу.

Дві великі групи співробітників ЗМІ нагороджені медалями ордена «За заслуги перед Вітчизною». Кілька журналістів отримали медаль «За відвагу».

Нагадаємо, в ході референдуму про статус Криму, який відбувся 16 березня, 96,77% виборців півострова підтримали його приєднання до Росії.

21 березня невизнана Республіка Крим увійшла до складу Росії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

515
Туфли осень-зима Everest