Збройний напад на військовослужбовців під час проведення антитерористичної операції 2 травня в Слов'янському районі Донецької області, внаслідок якого загинуло двоє пілотів і двоє десантників, а також семеро військовослужбовців отримали поранення, кваліфіковано як терористичний акт й об'єднано в одне кримінальне провадження. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України з посиланням на Харківську прокуратуру з нагляду за додержанням законів у військовій сфері.

«Встановлено, що два вертольоти Збройних сил України, які здійснювали патрулювання, були збиті з допомогою сучасних переносних зенітно-ракетних комплексів. При цьому використовувалася тактика одночасного пуску двох ракет по повітряній цілі, що свідчить про професійну військову підготовку стрільців. Ще один вертоліт був обстріляний з автоматичної зброї», - йдеться в повідомленні.

Крім того, двоє військовослужбовців ЗСУ загинули 2 травня під час нападу біля блокпосту в Андріївці. «Активісти намагалися витіснити сили АТЦ з блокпоста, прикриваючись дітьми та людьми похилого віку. В ході переговорного процесу вони застосували вогнепальну зброю з-за спин цивільних осіб, унаслідок чого загинуло двоє військовослужбовців 95-ї окремої повітряно-десантної бригади», - поінформували у відомстві.

Міноборони нагадує, що змінами до Кримінального кодексу України було збільшено строки ув'язнення за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, державну зраду, розголошення державної таємниці, вибухи та підпали, перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період до 15 років позбавлення волі.

Як повідомляв ForUm, 2 травня вночі під Слов'янському внаслідок обстрілу невідомими озброєними людьми вертольотів Мі-24 двоє військовослужбовців ЗСУ загинули, ще декілька поранені.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

118