Від підвищення цін на ліки найбільше постраждають українці з артеріальною гіпертензією та хворі на діабет. Таку думку висловив у коментарі Forum'у доктор медичних наук, професор Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії та трансплантації органів і тканин Володимир Паньків.

«Реально ми бачимо, що в аптеках ціни на ліки зросли вдвічі. Якщо це стосується вітамінів і добавок, без яких можна обійтися, - це ще півбіди. Але в Україні живе 15 млн хворих на артеріальну гіпертензію. Їм щодня необхідно вживати таблетки, що контролюють тиск. Держава їх не забезпечує медикаментами. Це сильно вдарить по таких пацієнтах», - сказав Паньків.

За його словами, українці з артеріальною гіпертензією змушені переходити на вітчизняні препарати більш низької якості, бо не можуть собі дозволити імпортні, які збільшилися в ціні. Крім того, він зазначив, що щоденне вживання дорогих імпортних препаратів необхідне людям після інфарктів та інсультів.

«Ще в Україні багато хворих на діабет. Інсулін закуповується за державною програмою. А значить, що, враховуючи зростання цін, його вистачить лише до осені. Якщо не виділити додаткового державного фінансування, то хворі можуть залишитися без інсуліну», - прогнозує професор.

Також медик наголосив, що перехід на використання вітчизняних препаратів лише негативно вплине на здоров'я української нації.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

184